×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. marts, 2014
Drukāt

Spodrības mēnesī sakops galvaspilsētu

lielatalka_leta

Lai sekmētu pilsētas teritoriju sakopšanu, Rīgas dome izsludinājusi ikgadējo pavasara Spodrības mēnesi un Meža dienas, informē pašvaldībā.

Spodrības mēnesis norisināsies no 31. marta līdz 30. aprīlim. Sakopšanas darbus organizēs un kontrolēs dažādas Rīgas domes struktūras – departamenti, izpilddirekcijas un pašvaldības uzņēmumi. Piemēram, pilsētas izpilddirekcijām uzdots iesaistīt iedzīvotājus teritoriju sakopšanā, nodrošināt visa veida teritoriju, apstādījumu un pievadceļu sakopšanu, kā arī koordinēt sakopšanas darbus ar namu apsaimniekotājiem.

Uzņēmumam “Rīgas meži” uzdots organizēt atkritumu savākšanu un izvešanu no mežiem un apstādījumiem uz pilsētas atkritumu poligonu vai atkritumu otrreizējās pārstrādes uzņēmumiem, kā arī, atbilstoši iespējām, sniegt izglītības iestādēm apkārtnes sakopšanai nepieciešamo tehnisko palīdzību.

Savukārt domes Satiksmes departamentam rūpēsies par sabiedriskā transporta pieturvietu, ielu braucamo daļu sakopšanu, kā arī turpinās savākt un izvest ziemā izkaisītās un uzkrājušās smiltis no pilsētas ielām.

Izglītības, kultūras un sporta departaments rūpēsies par skolēnu iesaisti apkārtnes un zaļās zonas sakopšanā, bet Mājokļu un vides departaments nodrošinās atkritumu pieņemšanu, tajā skaitā arī no Lielās talkas, pilsētas atkritumu poligonā “Getliņi” par pazeminātu maksu no pašvaldības kapitālsabiedrībām un budžeta iestādēm. Savukārt Kapsētu pārvaldei uzdots organizēt kapsētu sakopšanu un atkritumu izvešanu no tām.

Spodrības mēneša laikā pašvaldības policija sadarbībā ar Rīgas domes Administratīvās inspekcijas darbiniekiem veiks pastiprinātus reidus, lai apsekotu nesakoptās ēkas un teritorijas, lai to nesakopšanas gadījumā atbildīgās personas sodītu.

Šajā laikā Rīgas iedzīvotāji, sabiedriskās organizācijas, komersanti un iestādes aicinātas aktīvi piedalīties namīpašumu un teritoriju sakopšanā, informēt pašvaldību par nekoptām teritorijām, kā arī sniegt priekšlikumus par to sakopšanu un sakārtošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+