Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
9. decembris, 2014
Drukāt

Skrundas “Spoku” pilsētiņa atkal saimnieka gaidās (1)

Foto - Sandra DieziņaFoto - Sandra Dieziņa

Noteiktajā termiņā – līdz 6. decembrim atkārtotās izsoles uzvarētājs SIA “Kurzemes nekustamie īpašumi” nav iemaksājuši pilnu izsoles cenu – 403 200 eiro, tāpēc izsole atzīta par nenotikušu.

Kurzemes apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Inese Bože pavēstīja, ka tagad Skrundas lokatora pilsētiņu jeb īpašumu “Mežaines” piedāvās iegādāties nākamajam pārsolītājam par viņa solīto augstāko cenu.

Otrs lielākais solītājs ir SIA “Capital Investment Group”. Uzņēmuma valdes loceklis Viktors Caplinskis vakar apliecināja, ka ir gatavs teikt “jā” un iemaksāt noteikto summu, taču vispirms viņš vēlas pārbaudīt situāciju uz vietas, jo bija dzirdējis, ka pilsētiņa jau esot izlaupīta. Viņa uzņēmuma plāni saistās ar pilsētiņas atjaunošanu – gan dzīvošanu, gan ražošanu.

Ja “Capital Investment Group” tomēr atteiksies iegādāties pilsētiņu, tad to par izsoles sākumcenu – 12 tūkstošiem eiro – piedāvās parāda piedzinējam – Skrundas novada domei vai hipotekārajam kreditoram – Privatizācijas aģentūrai (PA), skaidro I. Bože. Viņa neslēpa nožēlu par iztērēto laiku, kas veltīts izsoles organizēšanai un rezultātu apkopošanai, bet iznākums nav iepriecinošs.

Atgādināšu, ka izsolē 6. novembrī par 403,2 tūkstošiem eiro bijusī Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņa tika SIA “Kurzemes nekustamie īpašumi”. Uzņēmuma īpašniece Marina Ķēniņa toreiz atteicās komentēt nākotnes ieceres pilsētiņā un jau toreiz piebilda: “Tas, ka kāds izsolē ir uzvarējis, vēl nenozīmē, ka īpašums ir nopirkts.” Vakar ar M. Ķēniņu neizdevās sazināties.

Iepriekš par nenotikušu tika atzīta arī šā gada maijā rīkotā izsole, jo tās uzvarētājs – SIA “Transsib” nebija mēneša laikā iemaksājis noteikto summu – 82 tūkstošus eiro.

Līdz šim pilsēta oficiāli piederēja SIA “Iniciatīva Eiropa”, kas šo nekustamo īpašumu iegādājās 2010. gadā, taču tā arī pilnībā nenorēķinājās ar PA. Līdz ar to Kuldīgas rajona tiesa ar šā gada 6. oktobra spriedumu lēma par labu PA no SIA “Iniciatīva Eiropa” piedzīt kopā 134 tūkstošus eiro. “Iniciatīva Eiropa” arī palikusi parādā Skrundas novada pašvaldībai nekustamā īpašuma nodokli 13,6 tūkstošu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jocīgi, vai tad Skrundas “spoku pilsēta” atrodas Krievijā – brīdinājuma uzraksts tikai svešbvalodā?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+