Latvijā
Politika

Spolītis izstāsies no “Vienotības”, bet darbu Saeimā turpinās 5


Saeimas deputāts Veiko Spolītis.
Saeimas deputāts Veiko Spolītis.
Foto: LETA

Par braukšanu dzērumā sodītais Saeimas deputāts Veiko Spolītis (V) nolēmis izstāties no partijas “Vienotība”, bet deputāta mandātu nolikt neplāno.

Spolītis pēc partijas valdes sēdes žurnālistiem sacīja, ka nolēmis izstāties no “Vienotības”, bet turpinās savu darbu Saeimā, lai izpildītu ieplānoto četriem gadiem. Tāpat viņš vēlas šogad sākt kampaņu par to, cik “negudri alkohola reibumā atrasties pie stūres”.
Šis jautājums šodien pārrunāts partijas valdes sēdē, bet Spolītis uzsver, ka savu lēmumu pieņēmis pats.

Viņš turpmāk Saeimā darbosies kā pie frakcijām nepiederošais deputāts, bet atbalstīs koalīciju. Taujāts, vai viņš plāno pievienoties kādam citam politiskam spēkam, Spolītis teica, ka priekšā vēl četri gadi darba un “darāmā ir daudz”.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa žurnālistiem atgādināja, ka Spolītis jau iepriekš uz “pārdomu laiku” apturējis darbību partijā. Kolēģi aicināja Spolīti pašu pieņemt lēmumu šajā jautājumā un šodien uzklausīja viņa viedokli par turpmāko rīcību.

Āboltiņa norādīja, ka atbalsta Spolīša lēmumu izstāties no partijas, tomēr uzskata, ka viņam būtu pareizāk nolikt arī deputāta mandātu.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Spolītim par izdarīto pārkāpumu tiesa piemēroja administratīvo arestu uz piecām diennaktīm, 850 eiro naudas sodu un vadītāja tiesību atņemšanu uz diviem gadiem. Spolītis pagājušajā nedēļas nogalē izcietis par braukšanu dzērumā piemēroto sodu – administratīvo arestu.

“Vienotības” frakcija un valde iepriekš 10.decembrī pārrunāja jautājumu par Spolīti. Toreiz frakcijas vadītāja vietnieks Kārlis Šadurskis informēja žurnālistus, ka Spolītis uz pārdomu laiku aptur darbību partijā. Toreiz Šadurskis skaidroja – ja Spolītis nolems nolikt deputāta mandātu, tad nebūšot pamata runāt par izslēgšanu no partijas. Savukārt, ja Spolītis nolems saglabāt deputāta mandātu, tad viņam būšot jāizstājas no partijas.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
ZZS atklāj, kā rīkosies, ja Truksnis amatu nepametīs brīvprātīgi
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
12 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Uz ielas guļam atrod sievieti ar mazu bērnu: puisēns atklāj, kā pavadījis dienu ar mammu
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
9 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
12 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
8 stundas