×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Spolītis izstāsies no “Vienotības”, bet darbu Saeimā turpinās (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāts Veiko Spolītis.

Par braukšanu dzērumā sodītais Saeimas deputāts Veiko Spolītis (V) nolēmis izstāties no partijas “Vienotība”, bet deputāta mandātu nolikt neplāno.

Spolītis pēc partijas valdes sēdes žurnālistiem sacīja, ka nolēmis izstāties no “Vienotības”, bet turpinās savu darbu Saeimā, lai izpildītu ieplānoto četriem gadiem. Tāpat viņš vēlas šogad sākt kampaņu par to, cik “negudri alkohola reibumā atrasties pie stūres”.
Šis jautājums šodien pārrunāts partijas valdes sēdē, bet Spolītis uzsver, ka savu lēmumu pieņēmis pats.

Viņš turpmāk Saeimā darbosies kā pie frakcijām nepiederošais deputāts, bet atbalstīs koalīciju. Taujāts, vai viņš plāno pievienoties kādam citam politiskam spēkam, Spolītis teica, ka priekšā vēl četri gadi darba un “darāmā ir daudz”.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa žurnālistiem atgādināja, ka Spolītis jau iepriekš uz “pārdomu laiku” apturējis darbību partijā. Kolēģi aicināja Spolīti pašu pieņemt lēmumu šajā jautājumā un šodien uzklausīja viņa viedokli par turpmāko rīcību.

Āboltiņa norādīja, ka atbalsta Spolīša lēmumu izstāties no partijas, tomēr uzskata, ka viņam būtu pareizāk nolikt arī deputāta mandātu.

Jau vēstīts, ka Spolītim par izdarīto pārkāpumu tiesa piemēroja administratīvo arestu uz piecām diennaktīm, 850 eiro naudas sodu un vadītāja tiesību atņemšanu uz diviem gadiem. Spolītis pagājušajā nedēļas nogalē izcietis par braukšanu dzērumā piemēroto sodu – administratīvo arestu.

“Vienotības” frakcija un valde iepriekš 10.decembrī pārrunāja jautājumu par Spolīti. Toreiz frakcijas vadītāja vietnieks Kārlis Šadurskis informēja žurnālistus, ka Spolītis uz pārdomu laiku aptur darbību partijā. Toreiz Šadurskis skaidroja – ja Spolītis nolems nolikt deputāta mandātu, tad nebūšot pamata runāt par izslēgšanu no partijas. Savukārt, ja Spolītis nolems saglabāt deputāta mandātu, tad viņam būšot jāizstājas no partijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Piekrītu Jezupam!

  2. Sis vares balsot lidz ar to kas vinu visvairak sajusminas! Un vai tas nav labi?

  3. Kas tā par vēlēšanu sistēmu kur vēlēšanu sarakstos neatkarīgo deputātu nav, bet Saeimā ir? Ja jau ievēlēts no partijas saraksta, tad, pametrot partiju ir jāpamet arī Saeima!

  4. Nebūs ilgi jāgaida, līdz atkal iereibis sēdīsies pie stūres.

    • Kad es straadaaju Somijaa, dzirdeeju, ka somu dzeeraajshoferi tika sodiiti ar darbu zu lidlauka Seutulaa. Iedeva laapstu un lai straadaa! Latvieshi daudzas lietas vareetu maaciities no somiem. Tikai mums jaaiepaziist shii tauta!

Draugiem Facebook Twitter Google+