×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2016
Drukāt

Sporta karalis futbols: vara, nauda, intrigas

1. Eiropas čempionāta pirmsākumi

1no9
Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No 10. jūnija līdz 10. jūlijam Francijā (jau trešo reizi!) notiks kārtējais Eiropas futbola čempionāta finālturnīrs, kurā pirmo reizi vēsturē piedalīsies 24 valstis.

Spēles ieplānotas astoņās pilsētās: Parīzē, Lionā, Sendenī, Marseļā, Bordo, Sentetjēnā, Tulūzā un Nicā. Daudzi šo pilsētu stadioni jau piedzīvojuši gan Eiropas augstākā futbola foruma, gan 1938. un 1998. gada pasaules čempionāta spēles.

Šajā rakstā – par franču futbolu un ar to saistītajām peripetijām.

Pirmais Eiropas futbola čempionāts risinājās no 1958. līdz 1960. gadam. Tas notika vairākās valstīs (izņemot pusfinālu un fināla mačus Francijā), un tajā piedalījās 17 Eiropas valstu nacionālās komandas.

Varbūt pārsteidzoši, tomēr pirmā Eiropas čempionāta izšķirošās spēles neizraisīja īpaši lielu līdzjutēju interesi: spēli par trešo vietu (Francija – Čehoslovākija 0:2) klātienē noskatījās mazāk par 10 000 skatītāju, savukārt finālu (PSRS – Dienvidslāvija 2:1) – tikai aptuveni 18 000. Šāda ranga futbolam jebkuros laikos tie ir ārkārtīgi pieticīgi rādītāji. Iespējams, vaininieks bija arī lielais lietus, kas varēja daudzus atturēt no vēlmes sēdēt stadionā, taču, visticamāk, galvenais cēlonis jau toreiz būs bijusi sportā iejauktā politika. Raugi, fināla četriniekā tikai viena pati Francija nebija no tā dēvētā sociālistisko valstu bloka. Turklāt Francija šajā miniturnīrā ierindojās ceturtajā vietā.

  1. Eiropas čempionāta pirmsākumi
  2. Francijas futbolistu pirmie triumfa mirkļi 
  3. Mūsdienu Francija un drošība 
  4. Skandalozais Benzemā 
  5. Čempionāta saimnieku izredzes 
  6. Superskandāls: Blaters un Platinī 
  7. Aizkulises nav glītas 
  8. Platinī sagaidīs finālu un vēl "iesitīs" 
  9. Ietekmīgākie ļaudis futbolā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+