Sports
Citi sporta veidi

Sporta nozare no Kučinska sagaida valstsvīra cienīgu rīcību0


Ministru prezidents Māris Kučinskis valdības sēdē.
Ministru prezidents Māris Kučinskis valdības sēdē.
Foto – LETA/Edijs Pālens

Latvijas sporta nozares pārstāvji un akcijas “Es atbalstu sportu!” organizatori un dalībnieki ir izbrīnīti par izskanējušajām ziņām, ka esošā valdība neapmierinās sporta organizāciju lūgumu kompensēt tām ziedojumu kritumu, jo tas ir klaji pretrunā ar to, ko premjers Māris Kučinskis teicis un solījis gan paša izveidotajā darba grupā sporta finansējumu jautājumu risināšanai, gan Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālājā asamblejā.

Aģentūra LETA piektdien ziņoja, ka esošā valdība neapmierinās sporta organizāciju lūgumu divu miljonu eiro apmērā kompensēt tām ziedojumu kritumu, jo šāda pozīcija izriet no Ministru kabineta atbildes vēstules projekta Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijai.

Septembrī Saeimas Sporta apakškomisija vērsās pie valdības ar prasību rast finansējumu sporta nozarei aptuveni divu miljonu eiro apmērā. Tāpat apakškomisija vēstulē aicināja Ministru kabinetu palielināt valsts budžeta programmas “Sports” bāzes finansējumu 2019.-2021.gadam desmit miljonu eiro apmērā, lai nodrošinātu nozares sekmīgu darbību un izaugsmi ilgtermiņā.

Šo prasību Ministru kabinets izskatīs 23.oktobrī, bet atbildes vēstules projekts apakškomisijai liecina, ka Izglītības un zinātnes rīcībā nav divu miljonu eiro, ko jau šogad novirzīt sporta organizācijām. Savukārt par nozares finansējuma pieaugumu ilgtermiņā uzsvērts, ka šis jautājums tiks skatīs 2019.gada un vidēja termiņa budžeta sagatavošanas procesā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem prioritārajiem pasākumiem atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām.

Tikmēr akcijas “Es atbalstu sportu!” pārstāvji izplatījuši paziņojumu, kurā neslēpj, ka ir nepatīkami pārsteigti, ka pilnībā noraidīts Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas deputātu vienbalsīgs lūgums risināt sporta nozares finansēšanas un valsts sporta pārvaldības jautājumus.

“Mēs – sporta jomas pārstāvji – būtu ļoti vīlušies, ja izrādītos, ka premjera Māra Kučinska dotie solījumi Latvijas sportistiem un sporta organizācijām gan par ziedojumu krituma radīto zaudējumu kompensēšanu, gan sporta nozares pārvaldības modeļa maiņu priekšvēlēšanu periodā būtu izrādījušies klaji meli un nepatiesība. Ticam, ka samilzušās problēmas sporta nozarē iespējams risināt operatīvi un konstruktīvi. Tāpēc aicinām premjeru demonstrēt valstsvīra cienīgu rīcību – neatkāpties no saviem vārdiem un apliecināt tos ar darbiem,” teikts akcijas pārstāvju paziņojumā.

“Es atbalstu sportu!” pārstāvji uzsver, ka LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātajā ārkārtas sesijā, kas norisinājās 28. septembrī, Kučinskis savā uzrunā paziņoja, ka valstij ir jākompensē šogad radušās aktuālās sporta nozares vajadzības.

“Kaut arī mūsu valdības mandāts ir vēl nenoteiktu laiku, bet, pirmkārt, darba grupa strādās līdz oktobra beigām un būs piedāvājumi gan attiecībā uz soļiem pārvaldībā, gan attiecībā uz piedāvājumiem visiem kopīgi lemt par finansējuma plūsmām. Tas, kas šogad būs nepieciešams, varu pilnīgi droši teikt, ka Šadurska kungs jau apkopo. Mūsu valdība šī gada iztrūkumu segs,” septembrī solīja Kučinskis.

Saistītie raksti

Sabiedriskās iniciatīvas “Es atbalstu sportu!” autori ir sešas sporta organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija (LKSSA), Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), Latvijas Basketbola savienība (LBS), Latvijas Futbola federācija (LFF) un Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Tāpat iniciatīvu atbalsta gan olimpisko, gan neolimpisko sporta veidu pārstāvji, tostarp Andris un Juris Šici, Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš, Oļegs Sorokins, Madara Palameika, Laura Ikauniece-Admidiņa, Rebeka Koha, Artūrs Plēsnieks, Matīss Karro, Elīza Cauce, Ulla Zirne, Roberto Puķītis, Haralds Silovs, Anastasija Grigorjeva, Pauls Ārents, Oskars Ķibermanis, Jeļena Prokopčuka, Sinta Sprudzāne un daudzi citi.

Iniciatīvas atbalstam tās interneta vietnē www.esatbalstusportu.lv jau pievienojušies vairāk nekā 10 000 atbalstītāju.

LA.lv