×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. oktobris, 2012
Drukāt

Sporta treneri piketēs pie Saeimas un IZM

LETALETA

Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome (LSIIDP) 22.oktobrī plkst.8 rīkos piketu pie Saeimas, bet plkst.9.30 piketēs pie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), lai paustu savu neapmierinātību saistībā ar plānoto 2013.gada budžetu.

Kā aģentūru LETA informēja LSIIDP valdes priekšsēdētāja Diāna Zaļupe, pikets tiek rīkots saistībā ar 2013.gada valsts budžetā nepietiekamo finansējumu jaunatnes sportam, proti, nepietiekamo finansējumu treneru darba algām 2013.-2015.gadam, pašreizējo jaunatnes sporta politiku valstī un prioritātēm sportā.

LSIIDP ir Latvijas sporta skolu un sporta klubu asociācija, kas valstī apvieno un pārstāv profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu intereses un kuras biedri ir 67 sporta skolas un klubi, kuros trenējas 29 000 bērnu un jauniešu 38 sporta veidos, un kurās strādā 1107 treneri.

2012.gada valsts finansējums salīdzinājumā ar 2008.gadu ir 39,10%, kā rezultātā no valsts budžeta līdzekļiem ir iespējams nodrošināt aptuveni 57% no profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu treneru darba samaksai nepieciešamā finansējuma.

“Šāds nemainīgs finansējums, pēc IZM sagatavotā budžeta projekta, plānots arī 2013.gadā, kā arī 2014.gadā un 2015.gadā bez pieauguma perspektīvas. Iztrūkstošo finansējumu treneru darba algām, savu budžetu iespēju robežās, sedz pašvaldības. Diemžēl pašvaldību iespējas nav neizmērojamas. Tāpat pašvaldības no saviem budžetiem nodrošina sporta bāzu ekspluatāciju, inventāra iegādes, transporta un citus izdevumus profesionālās ievirzes sporta programmu īstenošanai,” akcentēja Zaļupe.

Viņa skaidroja, ka jaunatnes sporta treneru darba algas ir vienas no zemākajām valstī. Daudzās sporta skolās programmas tiek finansētas tikai 80% apmērā no nepieciešamā.

Jau ziņots, ka LSIIDP ar atklātu vēstuli vērsās pie premjerministra Valda Dombrovska (V) un izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa, aicinot Ministru kabinetā iesniegt papildus pieprasījumu 2013.-2015.gada budžeta projektam iztrūkstošo treneru darba algu finansējuma summu, lai varētu vismaz apmaksāt treneriem pienākošās stundas profesionālās ievirzes sporta programmu īstenošanai.

Pēdējos četrus gadus finansējums sporta skolu pedagogu atalgojumiem ir tikai sarucis, un to veicinājis arī tas, ka uz valsts finansējumu var pretendēt arī privātie sporta klubi, līdz ar to cieš pašvaldību dibinātās sporta skolas.

Jau septembrī Zaļupe brīdināja, ka gadījumā, ja valdība neparedzēs papildus finansējumu, LSIIDP dosies pie Saeimas un uzrunās deputātus ar lūgumu neapstiprināt nākamā gada valsts budžetu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+