Uncategorized

Sporta treneru algām piešķirs papildus finansējumu 0

Latvijas Nacionālā sporta padome (LNSP) vienojusies, ka pedagogu darba samaksai profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs no valsts budžeta tiks piešķirts papildus finansējums, lai nākamgad finansējums no valsts uz skolēnu nebūtu zemāks kā šogad, žurnālistiem pēc LNSP sēdes pavēstīja padomes priekšsēdētājs un Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

“Jāatzīst, ka bija kritums, ko mēs analizējām jau iepriekšējā sporta padomes sēdē, taču jau tad vienojāmies, ka jānodrošina tas, lai nākamgad krituma nebūtu, kas ļaus pakāpeniski lemt par finansējuma paaugstināšanu,” teica Dombrovskis.

Premjers norādīja, ka pēc Finanšu ministrijas (FM) aprēķiniem papildus tiks piešķirti 327 000 latu.

“Tātad šis naudas apjoms, kas tiek novirzīts uz vienu skolēnu, tiek nodrošināts līdzšinējā apjomā, ar papildus 327 000 latu piešķīrumu, kas būs pašvaldību daļas nosegšanu no valsts puses. Tas noteikti būs viens no jautājumiem, par ko mēs diskutēsim Ministru kabinetā,” sacīja premjers, norādot, ka tas būs viens no priekšlikumiem IZM budžetā otrajam lasījumam.

Dombrovskis piebilda, ka LNDP sēdē konceptuāli atbalstīja spīdveja “Grand Prix” organizēšanu un aicinās šo pasākumu finansēt “Latvijas dzelzceļam” kā ziedojumu, kā arī piesaistot Daugavpils pilsētas domes līdzfinansējumu.

Tāpat tika aizsākta diskusija par ziedojumu sadali sporta nozarē, tādējādi panākot vienošanos, ka tas ir jāizstrādā detalizēti. “Šī ir pirmā reize, kad šo jautājumu sporta padomē skatām šādā formā, tāpēc aicinājām izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli sasaukt atsevišķu saskaņošanas sanāksmi, lai šīs dažādās intereses sabalansētu, lai pēc mēneša šo jautājumu atkārtoti skatītu sporta padomē,” sacīja Dombrovskis.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) 2013.gada valsts budžeta programmas “Sports” apakšprogrammā “Finansējums profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām” lūgusi papildus piešķirt 500 775 latus.

Ja papildu finansējums tiks saņemts, valsts nākamajā gadā varētu finansēt 69,6% no sporta treneru algām pieprasītā dotācijas apmēra, aģentūru LETA informēja IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamentā. Šogad no valsts budžeta līdzekļiem ir iespējams nodrošināt 57% no sporta treneru darba samaksai nepieciešamā finansējuma. Atlikušo finansējuma daļu sedz pašvaldības.

2012.gadā profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas valstī var apgūt 64 profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs. Statistikas dati uz šā gada 1.septembri liecina, ka sporta skolās 38 sporta veidos kopumā trenējas 29 085 audzēkņi, kas ir par 2469 jeb 9,27% vairāk nekā 2011.gadā. Profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs strādā 1107 treneri, norādīja IZM.

No nākamā gada 1.janvāra uz finansējumu pretendē arī četras jaunas profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes.

2012.gadā valsts budžeta finansējums profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu pedagogu darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām ir             3 220 677       lati, kas, salīdzinot ar pirmskrīzes periodu, ir gandrīz trīs reizes mazāks – 2008.gadā finansējums šim mērķim bija 8 235 266 lati.

LA.lv