×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Sportiskā masku balle

gaizins5_10

17. martā Gaiziņkalnā atvadas no ziemas tiks svinētas tradicionālajā karnevālā “Golgāt–Traks”, uz to varēs doties arī ar slēpotāju vilcienu “Sniedziņš”.

 

Šogad ziema padevusies neparasta – vēlu atnākusi, pārsteidza ar lielu aukstumu un strauju atkusni, kas jūras piekrastē sadeldēja plāno sniega segu pāris dienās. Taču ne Vidzemes Centrālajā augstienē, kur sniega biezums vēl joprojām ir ap 30 cm. Atpūtas kompleksa “Golgāts” īpašnieks Juris Stradiņš teic, ka gaisa temperatūras starpība starp galvaspilsētu un Gaiziņkalnu nereti ir 2 – 3 grādi, un tas ir būtiski, ja pieturas tik nepastāvīgi laika apstākļi kā pašlaik. Piemēram, pagājušās nedēļas vidū Rīgā lija, bet pēc divām stundām Gaiziņā termometrs jau rādījis -1 °C.

“Braucot pie mums, dabas apstākļu īpatnības noteikti jāņem vērā, jo šajā dienā līdztekus karnevāla aktivitātēm slēpošanas trase “Mazais Golgāts” strādās ierastā ritmā. Apkārt Gaiziņam ir izveidotas arī distanču slēpošanas trases. Varbūt liksies jocīgi doties ceļā ar slēpēm, ja pilsētā no sniega nebūs ne miņas, taču ticiet man – Latvijas augstākajā vietā vēl valda kārtīga ziema. Pastāv uzskats, ka Gaiziņa karnevāls ir atvadas no ziemas, taču pagājušo gadu pēc karnevāla strādājām vēl veselu mēnesi un sezonu beidzām tikai 17. aprīlī,” atklāj J. Stradiņš.

 

“Karnevāla pasākumi risināsies jau no plkst. 11. Šoreiz vairāk esam domājuši par masku parādi, tādēļ aicinām ģimenes ar bērniem izgatavot maskas pieredzējušu skolotāju vadībā radošajā darbnīcā, kas būs atvērta netālajā “Ķirsona muižā”. Gaizins_10

 

Līdzi vēlams ņemt masku veidošanai nepieciešamos materiālus, arī burkānus, ogles, pūšamās krāsas un citas lietas, kas noderēs sniega skulptūru izdaiļošanai. Figūru celšanai vajadzīgās sniega lāpstas būsim sarūpējuši.

Kā katru gadu notiks virves vilkšanas sacensības, dažādas atraktīvas spēles un jautras stafetes; šoreiz tās vadīs īpaša Masku komanda. Bērni varēs noskatīties teātra uzvedumu, apgleznot sejas, priecāties par iluzionista rādītajiem brīnumiem un šļūkt no kalna ar kamerām. Jauniešus gaida trakais borderkross – atjautības stafete ar basketbola bumbām speciāli karnevālam izveidotā trasē. Esam sagatavojuši arī laukumu hokeja spēlētājiem,” daudzveidīgās atpūtas iespējas atklāj “Golgāta” saimnieks.

Visas dienas garumā degs ugunskurs, strādās kafejnīca un izbraukuma ēdināšanas uzņēmumi, kas piedāvās arī bērnu našķus – saldējumu, popkornu un cukura vati. Plkst. 19 paredzēta Lielā Golgāta motorizēta iekarošana. Gluži kā pasakā par zelta zirgu ikviens ar savu spēkratu varēs mēģināt pa stāvo nogāzi uzbraukt kalnā. Protams, to vieglāk būs izdarīt pilnpiedziņas (4×4) auto vadītājiem.

 

Ja ar savu pelēcīti tādai atrakcijai dūšas par maz, plkst. 15 aizraujošu nobraucienu no Lielā Golgāta būs iespējams īstenot ar pašizgatavotu netradicionālu braucamrīku. Jo tas neparastāks, jo lielāka jautrība gan braucējiem, gan skatītājiem – galvenais, lai ekipāža saviem spēkiem kustētos uz priekšu vismaz trases sākumā.

 

Vēl ir nedēļa, lai no plastmasas pudelēm, koka vai kartona uzbūvētu kaut ko līdzīgu “Red Bull” sacensībās redzētam, par agregātu ritošo un slīdošo daļu izmantojot visneiedomājamākās lietas – ragaviņas, slēpes, divriteņus, ķerras, dārza ratiņus, gumijas laivas vai PET pudeļu plostus – konstruktoru fantāzijas lidojumam nav ierobežojumu. Vienīgais nosacījums – braucamrīkam nedrīkst izmantot stikla taru, asas un masīvas detaļas, kas var traumēt pašus braucējus.

Plkst. 22 notikumiem bagātā karnevāla diena beigsies ar salūtu.

Slēpotāju vilciens “Sniedziņš” no Rīgas stacijas uz Madonu dosies 17. martā plkst. 8.29 un galvaspilsētā atgriezīsies plkst. 21.06. Brauciena laikā iespējami dažādi interesanti pārsteigumi. Plkst. 11.12 vilciens ieradīsies Madonā, kur to sagaidīs autobusi ar vietējiem gidiem, kas pasažierus aizvedīs uz Gaiziņkalnu. Biļetes var iegādāties visās a/s “Pasažieru vilciens” kasēs, cena maršrutā Rīga–Madona–Rīga: Ls 6,83. Informācija par Madonas TIC piedāvātajām atpūtas programmām: www.madona.lv vai pa tālruni 64860573 un 29130437.

Vērts apskatīt

* Bolēnu avots (tautā saukts arī par Acu, Laimas vai Veselības avotu), kam piedēvē spēju dziedēt acu kaites. Avots atrodas 8 m dziļā ošu gravā, un tā ūdens temperatūra visu gadu ir 7 °C. Ūdeni dzeršanai var ņemt no gultnē ieliktas renes.

Gaizinkalns_10* Gaiziņkalna apskates taka (~2 km) atrodas dabas parka teritorijā. Tā ir marķēta, un kafejnīcas “Golgāts” pusē stāvākajās vietās ierīkoti pakāpieni. Taka ved Latvijas augstākajā virsotnē Gaiziņkalnā (311,6 m v. j. l.), no kurienes paveras gleznains skats uz apkārtni pāri četrām nogāzēm. “Dāmu paradīze” atklāj skatu uz Blāžu kalnu, Bolēnu un Tomēnu pakalniem, skaidrā laikā var saskatīt pat Cesvaines pils un baznīcas torņus. Pār rietumu nogāzi lejā starp kokiem ieraugāms Avošiņa ezers, tālumā – Vestiena, pār Mazā Golgāta nogāzi – Talejas ezers ar Velnakmeni un Latvijas otrs augstākais paugurs Sirdskalns (296,8 m v. j. l.), bet Lielā Golgāta pakājē plešas Viešūrs (166 ha), kas pazīstams ar vairākiem nosaukumiem – Kaķīša, Vēžu vai Devēnas ezers. Avots kalna virsotnē nosaukts bijušā Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa vārdā, kurš 1938. gadā, apmeklējot Gaiziņu, ieteicis te uzbūvēt aku. Gaiziņkalna skatu tornis ir avārijas stāvoklī, tajā kāpt nedrīkst.

* No 9. līdz 25. martam Madonas novada bibliotēkas konferenču zālē būs aplūkojama Čehijas Republikas vēstniecības sagatavotā ceļojošā izstāde “Čehijas un Latvijas attiecības 1921 – 2011”.

 

 

 

Kas jāapskata

1. Bērzaunes luterāņu baznīca.

2. Aiviekstes HES aizsprosts ar zivju ceļu.

3. R. Blaumaņa memoriālmuzejs “Braki” (ziemā atvērts plkst. 10 – 15, izņemot svētdienas).

 

Kur nakšņot

1. Brīvdienu māja “Golgāts” (karnevāla norises vietā).

2. Viesnīca “Ķirsona muiža” (Vestienas pag. – 1 km no Gaiziņkalna).

3. Viesnīca “Madona” (Saieta lauk. 10).

 

Kur paēst

1. Kafejnīca “Golgāts”.

2. “Lido” lauku virtuve Ķirsona muižā.

3. Kafejnīca “Kore” (Ērgļos).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+