×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Sporto vesels un esi laimīgs – Mežaparkā

mezaparks

Veselības dienā piedalās vairāk nekā 20 000 aktīva un veselīga dzīvesveida cienītāji – gan sportisti, gan tādi, kas tikai nesen atraduši sev piemērotu fizisku aktivitāti, un tādi, kas to vēl tikai meklē

 

Jau otro gadu SIA “Rīgas meži” teritorijā – Mežaparkā – 1. maijā notika Veselīga dzīvesveida diena. Vērienīguma ziņā šo pasākumu var salīdzināt ar Dziesmu svētkiem, tikai tautastērpu vietā dominēja sportiskais stils.

Atklājot pasākumu, svētku dalībniekus uzrunāja Elga Zēģele, SIA “Rīgas meži” daļas “Mežaparks” vadītāja: “Ir pierādīts, ka fiziskas aktivitātes cilvēka organismam palīdz izstrādāt laimes hormonus. Tāpēc esam parūpējušies, lai Mežaparkā labi justos ikviens skrējējs, nūjotājs, velobraucējs, rollerslēpotājs vai vienkārši dabas baudītājs. Izbaudiet pavasari, sportojiet un esiet laimīgi!”

Visus iesildīja Ivo Fomina muzikālais sveiciens, un drīz arī Mežaparkā finišēja veloparādes dalībnieki, kuri no Brīvības pieminekļa bija veikuši desmit kilometru garu distanci. To vidū bija arī Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un vicemērs Andris Ameriks.

Ints Ķuzis pēc stafetes, kā jau tas pienākas, nedaudz kūpēja, bet Nilam Ušakovam gan nevarēja manīt jebkādas piepūles un noguruma pazīmes.

Rīgas mērs to izskaidroja ar regulāriem treniņiem, jo, braucot ar riteni pa Jūrmalu, dažkārt dienā pieveicot pat 50 – 80 kilometrus.

Veselīgā dzīvesveida dienas sporta spēlēm bija pieteikušās 32 komandas. Bija pārstāvēti gan pazīstami sporta veidi, gan mazāk zināmi – rollerslēpošana, spīdmintons, lakross, interkross un pat lidošana ar paraplānu. Sevišķu popularitāti baudīja mazā skatuve, uz kuras visas dienas garumā tika piedāvātas fitnesa nodarbības. Stiprā dzimuma pārstāvjiem bija uz ko noskatīties… Un ne tikai noskatīties, bet arī vingrot līdzi, ko daudzi arī darīja – gan jauni, gan veci.

Notika arī “Mežaparks nūjo!” sacensības un hokejā uz skrituļslidām – “Ripo Rīga” sezonas atklāšanas turnīrs un kausa izcīņa.

Bija iespējams izmēģināt arī cigun – senu veselības uzturēšanas un pašregulācijas mākslu. Šīs nodarbības vadīja Dr. Igors Kudrjavcevs, cigun meistars, Rīgas Stradiņa universitātes Integratīvās medicīnas laboratorijas vadītājs.

Veselīga dzīvesveida dienā savu sezonu atklāja arī āra treniņu klubs “Bauda sportot Mežaparkā!”, kas gatavojas lielajam “Nike Riga Run” skrējienam 26. augustā. 
mezaparks1

Treniņi notika četros sporta veidos – skriešanā, skrituļslidošanā, rollerslēpošanā un nūjošanā. Turpmāk “Bauda sportot Mežaparkā!” treniņi visos četros sporta veidos norisināsies katru otrdienu un ceturtdienu plkst. 19.00.

SIA “Sportland” bija sarīkojusi jauno sporta tērpu kolekciju modes skati, kurā piedalījās sabiedrībā pazīstami cilvēki – Intars Busulis, Markus Riva, grupa “PeR”, grupa “Lady’s Sweet”, Vita Baļčunaite, Liene Bērziņa u.c. Nebija iespējams nepamanīt arī “Go Blonde” meitenes vienādos spilgti rozā sporta tērpos. Tika demonstrēti dažāda garuma šorti un apakššorti, sportošanai piemēroti krūšturi un krekliņi, kas nepiesvīst.

Visas dienas garumā Mežaparka apmeklētāji bez maksas varēja izmēģināt sporta inventāru, kā arī uzklausīt profesionālu treneru padomus. Veselīga dzīvesveida studijā “Fit Fitness” bija iespējams veikt nelielu veselības pārbaudi, nosakot tauku un muskuļu masu ķermenī, bet “Sporta laboratorijā” – fiziskā stāvokļa diagnostiku. Mērījumus izdarīja pirms slodzes un pēc tās. Daudzi atzinās, ka šādus testus veic pirmo reizi.

Veselīgu dzīvesveidu popularizēja arī pirtnieki, kas uz Mežaparku bija atveduši pārvietojamas pirtis. Visi, kas to vēlējās, varēja saņemt pērienu no profesionāļu rokām. Toties biškopji bija parūpējušies par medus degustāciju, bet lielogu dzērveņu audzētāji piedāvāja savu produkciju “Ai, kā garšo”. Interesentus konsultēja arī uztura speciālisti.

Pats jaukākais Veselības dienā bija tas, ka šajos veselības svētkos lieliski iederējās gan tie, kas dzimuši sportam, gan tie, kuri bija jau nokusuši, vēl tikai atnākot līdz estrādei, bet kuru sejās varēja lasīt – dzīve ir skaista!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+