×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

“Sporto visa klase” izrāda “labos darbus” (1)

Foto - Dace DulpiņaFoto - Dace Dulpiņa

Teritoriju sakopšana, veco ļaužu apciemošana, dzīvnieku iepriecināšana un palīdzība dažādu darbu veikšanā. Tie ir tikai daži no Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta “Sporto visa klase” (SVK) 3., 4. un 5. klašu paveiktajiem “labajiem darbiem”. Kas svarīgi – prieks ir ne tikai tiem, kam palīdzēts, bet arī pašiem skolēniem.

 

Reizrēķina tabula no korķīšiem

Viens no interesantākajiem “labajiem darbiem” izdevies Zvejniekciema vidusskolai – viņi no PET pudelēm izgatavojuši īpašu reizrēķina tabulu. 3. klases audzinātāja Jolanta Liniņa norādīja, ka skola jau trīs gadus piedalās makulatūras un PET pudeļu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”. “Konkurss skolas iekšienē pārtapa par teju sacensībām – kurš tad salasīs visvairāk kilogramu makulatūras un pudeļu? Pērn savācām gandrīz četras tonnas makulatūras un 288 kilogramus PET pudeļu,” atklāja 3. klases audzinātāja, kura ideju par reizrēķinu tabulu atradusi sociālajos tīklos internetā. “Tā kā pudeļu mums bija daudz, savākt 100 pudeļu korķus un vītnes bija nieks. Grūtākais bija savākt vienādas pudeles, lai arī korķīši būtu vienādi. Skolas saimnieks vien palīdzēja nogriezt vītnes, bet visus pārējos līmēšanas u. c. darbus izdarījām paši. Tabula ir ļoti aktuāla 2. klases skolēniem, kuri aktīvi mācās reizrēķinu. Tāpēc arī mēs mūsu tabulu uzdāvinājām šā gada 2. klasei,” sacīja Zvejniekciema vidusskolas skolotāja J. Liniņa. Fināls gan klasei šogad gājis secen – pietrūcis nieka 6 punktu. Iegāzušas mācības – īpaši matemātika. “Ļoti pārdzīvojām, ka neizdevās tikt finālā. Diagnosticējošajā pārbaudes darbā bērniem nepadevās viens uzdevums, kas kopējo situāciju krietni pasliktināja. Mazs rūgtums sirdī ir, bet jāsamierinās un nākamgad jācenšas nostartēt vēl labāk,” sacīja skolotāja.

Arī citas skolas izcēlušās ar interesantām “labo darbu” idejām. Piemēram, Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.c klase Gaujas Stāvo krastu sajūtu parkā uzstādīja trīs pašu taisītas kukaiņu mājas jeb viesnīcas no dažādiem materiāliem. Savukārt Bauskas sākumskolas 3.a klase izveidoja ko līdzīgu labi zināmajai “Baskāju takai”. Tikai krietni mazākos apmēros. Viņi izveidoja savu “Sajūtu taku”, izgatavojot kastes ar dažādu dabā atrodamo materiālu saturu, pa kuru staigājot ar basām kājām, var izbaudīt dažādu sajūtu gammu gan fiziski, gan emocionāli, atmodinot visas piecas maņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+