×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
22. janvāris, 2017
Drukāt

“Sporto visa klase” pulcē tūkstošus

Foto no personiskā arhīvaFoto no personiskā arhīva

“Superīgs projekts! Kas var būt labāks par sporta nodarbībām katru dienu?” kopkorī noteic jaunie censoņi no Rīgas 69. vidusskolas 3.a klases. Divu sporta stundu vietā – piecas. Tieši to paredz Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ikgadējais projekts “Sporto visa klase”, kas trešajā gadā pulcēs rekordlielu klašu un dalībnieku skaitu.

Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos, un katrā no tiem martā rīkos draudzības sacensības, kas kopā ar skolēnu sekmēm noteiks, kuras būs tās sešas laimīgās klases, kuras kvalificēsies maijā Jelgavā notiekošajam projekta finālam. Projekta mērķis ir četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu iesaistīto klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu. Projekts kā vienmēr pakāpeniski sākas ar 3. klasi, kamēr 5. klašu skolēni ir tie cīnītāji, kuri projektā darbojas kopš pirmās dienas.

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers teic, ka projektu šobrīd atbalsta 59 pašvaldības, dodot iespēju tajā piedalīties kaut dažām klasēm pašvaldībā. “Gribētos, lai vismaz viena klase pārstāv katru pašvaldību, tāpēc ļoti ceram uz projekta paplašināšanos nākamajos gados,” saka Ž. Tikmers un atklāj, ka projekta sākumā negatīva attieksme bijusi pret futbola iekļaušanu programmā, kas liek kopā spēlēt gan puišiem, gan meitenēm. Tomēr drīz vien attieksme krietni uzlabojusies, redzot bērnu lielo vēlmi pilnveidoties futbola prasmēs. Kopumā projektā šogad piedalīsies vairāk nekā 3000 dalībnieku no 130 klasēm. Šogad nākušas klāt 73 izglītības iestādes ar 82 klasēm.

Pirmajā gadā kā nozīmīgu ieguvumu LOK prezentēja olimpisko audzinātāju piesaisti katrai klasei, piemēram, pludmales volejbolistu Mārtiņu Plaviņu, bijušo futbolistu Māri Verpakovski, brīvās cīņas cīkstoni Anastasiju Grigorjevu un citus. Tā kā projektā piedalās vairs ne sešas, bet vairāk nekā simt klases, olimpiešu iesaiste nu nav obligāta – ja skola spēj no savu absolventu vidus atrast kādu zināmu sportistu, tas nāks tikai par labu, jo ļaus bērniem klātienē redzēt kādu atpazīstamu Latvijas sportistu, kurš varētu pastāstīt par savu pieredzi, kā arī novadītu kādu sporta stundu. Rīgas 69. vidusskolas sporta skolotāja Dace Purvaine, kura ir galvenā “vaininiece”tajā, ka arī Rīgas 69. vidusskolu projekts beidzot sasniedzis, stāsta, ka skolu nav beiguši pārāk daudzi slaveni sportisti. Viens no pretendentiem – olimpiskais medaļnieks kamaniņu sportā Mārtiņš Rubenis – jau ir citas klases mentors. “Par sportista piesaisti esam domājuši, bet nav lielas izvēles. Es gribētu piesaistīt “Sportacentrs.com” galveno redaktoru, bijušo volejbolistu Jāni Celmiņu, bet diemžēl tas vēl nav īstenojies. Ceram uz dažām sporta stundām piesaistīt arī bijušo kamaniņu sportisti, mūsu kādreizējo sporta skolotāju, tagad Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktori Ingrīdu Amantovu,” atklāj D. Purvaine.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+