×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Sports skolā – veselībai un gudrībai (2)

foto: basket.lvfoto: basket.lv

Projektu “Sporto visa klase” Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) īsteno, lai pierādītu fiziskās aktivitātes nozīmi bērnu veselības nostiprināšanā.

To vairākkārt uzsvēra LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, piektdien uzklausot “Latvijas Avīzes” lasītāju viedokļus par LOK īstenoto projektu. Bijušais Murjāņu sporta ģimnāzijas direktora vietnieks Aldis Teteris sacīja, ka bijis pēdējais laiks “darīt to, ko jūs tagad darāt”. “Sabiedrībai jāskaidro, cik svarīgs ir vesels, harmoniski attīstīts cilvēks,” viņš turpināja.

Pēc A. Tetera domām, jāmaina sporta stundu saturs, lai tajās nebūtu tādu brīžu, kad tikai viens skolēns kaut ko dara, bet citi skatās. Visiem bērniem visas 40 minūtes ir aktīvi jākustas. A. Teteris ierosināja, ka būtu jāatbrīvo no sporta stundām skolā tie skolēni, kuri apmeklē sporta skolas. Tad sporta skolotāji varētu vairāk laika veltīt tiem, kuri sporto tikai skolā. Ž. Tikmers gan nepiekrita, jo vispārizglītojošā skolā sporta stundas paredzētas vispārējai fiziskai attīstībai, kamēr sporta skolā trenējas kādā konkrētā sporta veidā.

Bijušais sporta skolotājs Arnolds Neimanis teica: ar vienu papildu sporta stundu nebūs līdzēts, turklāt sporta zāles skolās jau tagad ir noslogotas. Kur tad skolēni sportos, ja stundu būs vairāk? Viņaprāt, vairāk jācenšas bērnus iesaistīt dažādos sporta pulciņos, nevis jāpalielina sporta stundu skaits. Ž. Tikmers piekrita, ka jāparedz iespējas sportot arī pēc stundām, bet būtiska ir pašvaldības un izglītības iestāžu sadarbība: šādās fakultatīvās sporta stundās jāveido saistoša un noderīga programma. “Šķiet, ka arī Izglītības un zinātnes ministrija atbalstītu fakultatīvu sporta nodarbību ieviešanu,” piebilda Ž. Tikmers. “Ļoti nozīmīgs ir sporta skolotāju faktors, jo mums ir daudzi izcili un aizrautīgi sporta pedagogi, kuri ikdienišķas sporta nodarbības padara bērniem ļoti interesantas.”

LOK īstenotais projekts “Sporto visa klase” drīzumā beigsies. Projekta ietvaros sešas 3. klases no dažādām Latvijas pilsētām sporto katru mācību dienu. Līdztekus vispārējās fiziskās attīstības stundām bērni spēlē futbolu un peld. Projektu sākot, tika veikti bērnu fiziskās attīstības mērījumi. Mācību gada beigās bērnus atkal testēs, lai noskaidrotu, kā projekta laikā mainījusies bērnu stāja un fiziskā attīstība. Ž. Tikmers uzsvēra: jau tagad redzams, ka regulārā sportošana labvēlīgi ietekmē arī skolēnu sekmes. Tām klasēm, kam labāk veicas projektā iesaistīto klašu sporta sacensībās, ir arī augstāka vidējā atzīme.

Nākamajā 2015./2016. mācību gadā šā projekta celmlauži – šā brīža trešklasnieki – ja vēlēsies, turpinās dalību projektā, tātad sportos piecas stundas. Plānots, ka viņiem piedāvās arī sporta nodarbības brīvā dabā.

Bet līdz 27. aprīlim LOK aicina pieteikties skolas, kas vēlas, lai nākamajā mācību gadā arī viņu trešklasnieki iesaistītos projektā “Sporto visa klase” un sportotu piec­reiz nedēļā. Ik nedēļu papildus obligātajām divām sporta stundām bērniem būs trīs fakultatīvās sporta nodarbības. Viena papildu nodarbība būs peldēšanā, otra būs sporta spēļu nodarbība vai nodarbība svaigā gaisā, savukārt trešā būs stājas korekcijas un vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība. LOK nodrošinās metodisko atbalstu, bet skolai un pašvaldībai jāspēj rast papildfinansējums – 44 eiro mēnesī skolotāja atalgojumam par papildu sporta stundas vadīšanu, kā arī finansējums transportam uz peldbaseinu. Sīkāka informācija www.olimpiade.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Olimpiskajam vicečempionam Žoržam Tikmeram.
    Vai tad trenējoties pie Rolanda Sproģa,Jūs netikāt vispusīgi fiziski attīstīts?Taču nesēdējāt tikai laivā vai trenažierī.

  2. Pilnīgi piekrītu Aldim Teterim,ka tos,kas katru dienu trenējas sporta skolās, vajadzētu atbrīvot no sporta stundām,sākot ar piekto klasi.Kāds ir mērķis šīm 40 min garajām nodarbībām,kurās jaunais sportists,kas nopietni trenējas,paspēj tikai kārtīgi iesildīties un iestrādāties? Bet viņam gandrīz bez iesildīšanās jāspēlē viens no traumatiskākajiem sporta veidiem florbols,kurā ar nūjām nāk virsū nekoordinēti un neaprēķināmi dragātāji.Bet,lūk,florbols ir mūsu par sportu atbildīgās ministrijas atzīts un skolu programmās iebīdīts sporta veids.Lai sporta skolas audzēknis tajā stundā labāk paņem rokās grāmatu,jo pēc stundām viņam nopietns treniņš.Lai skolotājs darbojas ar tiem,kuri negrib trenēties.Skolēni,kuri trenējas,tāpat tiek vispusīgi sagatavoti.

Draugiem Facebook Twitter Google+