×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Spožākās senās mūzikas zvaigznes Rīgā

Foto - Marko BorggrēveFoto - Marko Borggrēve

10. decembrī tradicionālajā Hermaņa Brauna fonda rīkotajā koncertā “Nakts lūgšana” pirmoreiz uzstāsies britu vokālais ansamblis “Stile Antico”. Prestižās “Grammophone” balvas ieguvēji un “Grammy” balvas nominanti izpilda Renesanses un agrīnā Baroka laikmeta mūziku – viņi uzskatāmi par vienu no spožākajām zvaigznēm starp citiem senās mūzikas ansambļiem. Koncertā Rīgas Domā izskanēs programma “Brīnumains noslēpums” – seni flāmu un vācu Ziemassvētku dziedājumi.

“Mūzika, kuru dzirdēsit, varbūt palīdzēs rast atbildi uz tiem lielajiem jautājumiem, kurus uzdod pati dzīve. Jau kopš viduslaikiem un Renesanses laikmeta cilvēku aizvien nodarbina domas par to, kādēļ viņš ir nācis šajā pasaulē, kā vārdā viņš dzīvo un ko viņš atstās pēcnācējiem,” pauž koncerta rīkotāji, Hermaņa Brauna fonda pārstāvji.

Londonā bāzētā ansambļa “Stile Antico” dalībnieki bieži uzstājas Vgmora zālē “BBC Proms” koncertos un arī Bekingemas pilī. Viesojoties Eiropas valstīs, viņi ir dziedājuši lielākajās koncertzālēs, tostarp Amsterdamas “Concertgebouw”, Parīzes “Cité de la Musique”, Lilles “Palais des Beaux–Arts”, kā arī Luksemburgas filharmonijā. Amerikas Savienotajās Valstīs viņi snieguši koncertus Bostonā un Ņujorkā un viesojušies arī Meksikā. Ansamblis ir gaidīts viesis lielākajos senās mūzikas festivālos Lucernā, Šlēsvigā-Holšteinā, Vroclavā, Antverpenē, Barselonā, Brigē, Granādā, Utrehtā un citur. Rīgā “Stile Antico” mūziķi ieradīsies pēc koncerta Leipcigas koncertzālē “Gewandhaus”.

“Stile Antico” ir pazīstams tā izteiksmīgās atskaņojuma manieres – svaiguma un smalkuma – dēļ. Turklāt ansambļa divpadsmit dalībnieki strādā bez diriģenta. Katrs no viņiem ir izcils kamermūziķis un sniedz savu artavu kopdarbā. Viņu tematiskās programmas nopūš laika putekļus no veco partitūru lappusēm – vairāki senie skaņdarbi ir piedzimuši kā no jauna, pateicoties tieši šim ansamblim, kas tos atgriezis uz koncertskatuvēm. Dažkārt ansamblis uzstājas kopā ar instrumentālistiem un slaveniem solistiem, tostarp arī slaveno mūziķi Stingu.

Ansambļa “Stile Antico” skaņu ieraksti ekskluzīvi tiek veikti prestižajā izdevniecībā “Harmonia Mundi” – viņu ieraksti ir izdevniecības vislabāk pārdotais produkts. Viņu ieraksti saņēmuši prestižo “Grammophone” balvu, kā arī “Diapason d’or”, “Edison Klassiek” balvu un vācu Skaņuplašu kritiķu balvu, kā arī divkārt tikuši nominēti “Grammy” balvai.

Koncerts norisināsies HBF rīkotā ikgadējā festivāla “Winterfest” ietvaros.

 

Varbūt noder!

Koncerts: 10. XII 19.00 Rīgas Domā

Biļetes – “Biļešu Servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 7 – 30

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+