×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Spožākās “Tallinn Music Week” zvaigznes uzstāsies “Positivus” festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Tallinn Music Week” ir viens no lielākajiem mūzikas industrijas pavasara pasākumiem Baltijā un ik gadu tajā tiek atklātas jaunas zvaigznes. Savā ziņā nokļūšana uz “Tallinn Music Week” skatuves katram jaunajam mūziķim ir nepārprotams vēstījums – tu esi pamanīts. Jau ceturto gadu “Positivus” festivālā “Tallinn Music Week” piedāvā īpaši sagatavotu programmu, kurā iemirdzas Igaunijas jaunie, daudzsološie mūziķi. Šogad “Tallinn Music Week” mākslinieki uzstāsies uz “Palladium” skatuves.

Post-punk, post-pop un elektronika ir trīs galvenie vaļi, uz kuriem balstās “Badass Yuki” muzikālā koncepcija. Pielieciet klāt vēl īpatnējo vokālu, kas skan kā no dziļa pagraba, no dvēseles pašām dzīlēm, brīžiem nedaudz psihedēliskos skaņu virknējumus, hipnotizējošos ritmus, un kļūs skaidrs, kāpēc “Badass Yuki” ir viena no tām Igaunijas muzikālajām apvienībām, kuru noteikti ir vērts paturēt atmiņā.

R’n B, indie – pops un džezs, kā arī klasiskās mūzikas elementi ir raksturīgi muzikālās apvienības “cirkl” dzidrajam skanējumam, kuram kā vēl viens instruments līdz ar perkusijām, klavierēm un ģitārām cauri vijas vokālistes Liis Ring gaišā balss. Elektronikas pamatelementu izmantošana, jauna skanējuma meklējumi – “circl” ir īstā grupa, kuru klausīties saulainā pļavā.

“Curly Strings” apbur – viņu mūziku klausās folkmūzikas mīļotāji, popmūzikas fani, jaunieši, seniori un visi pārējie, kuri spēj novērtēt augstvērtīgas melodijas. Tapušas uz Igaunijas tautas tradīciju, kantrīmūzikas un akadēmiskās mūzikas pamata, “Curly Strings” dziesmas aizrauj, jo īpaši dzimtajā Igaunijā – to teksti ir tapuši sadarbībā ar igauņu pazīstamākajiem dzejniekiem. Taču arī, nesaprotot ne vārda igauniski, “Curly Strings” melodijas pašas atrod ceļu uz klausītāju sirdīm.

“Gorõ Lana” nāk ar enerģiju, kas saved kopā cilvēkus, pat, ja viņi nerunā vienā valodā. Uz Igaunijas hip-hopa scēnas fona viņi ir pazīstamākā grupa, kas tekstus ber krieviski. Enerģija, spēks, jauda – “Gorõ Lana” uzstāšanās ir dinamiskas un uzlādējošas. Ne velti “Gorõ Lana” tiek uzskatīta par vienu no labākajām Igaunijas hip-hopa apvienībām., kuru repertuārā būtiska vieta ir arī jazz-rap.

Enerģiska fankmūzika ar īstu ballītes noskaņu – “Lexsoul Dancemachine” piedāvā dūmakainas melodijas, kas tā vien saķer un nelaiž vaļā vēl ilgi pēc noklausīšanās. Neslēpjot ironiju, jaunie igauņu mūziķi ir kārtīgi apguvuši klasiskā funk teritoriju un divu gadu laikā kopš pastāvēšanas jau paguvuši iekarot klausītāju sirdis visa Baltijā.

Vokālas fantāzijas, izsmalcināti instrumentālie aranžējumi un elektroniskie ritmi – “MiaMee” piedāvā brīvas improvizācijas džeza un avangarda noskaņās, uzburot mistērijām pilnu skaņu telpu. Pērn dzimtajā Igaunijā izdotais “MiaMee” debijas albums “Some Other Me” tika atzīts par labāko savā žanrā, savukārt vadošā vokāliste Liina Saar guva labākās jaunās vokālistes laurus. Katra “MiaMee” uzstāšanās ir notikums, kas uz mirkli liek apstāties laikam.

Indie rock apvienība “Tallinn Daggers” ir mākslas projekts, kas maina formu un sastāvu studijas sesijās un dzīvajos koncertos, lai realizētu visavangardiskākās idejas. Šobrīd noenkurojušies indie rock ostā, “Tallinn Daggers” klasiskos ritmus kombinē ar īpašu pieeju skaņu sarindošanai, tā radot stadiona auditorijas cienīgas melodijas. Mūsdienīgs svaigs skanējums, kas atsauc atmiņā tādus klasikas dižgarus kā “Jesus and the Mary Chain” vai “The Cure” – “Tallinn Daggers” uzstāšanās ir notikums īstas mūzikas mīļotājiem.

Devītais Positivus festivāls, kas no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, kā ierasts, būs notikums visiem augstvērtīgas mūzikas un traku ballīšu cienītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+