Spoži līderi, pirmās uzvaras “LU” un “Liepājas lauvām 0

LBL čempionāta ceturtdaļfinālā līdz divām uzvarām pirmo pus soli pretī pusfinālam ceturtdien spēra “LU” un “Liepājas lauvu” komandas.

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Varbūt kādam, aplūkojot Valmieras un “LU” komandu spēlētāju un treneru uzvārdus, studentu uzvara šķiet pārsteigums. Tomēr tā ir likumsakarība – basketbolā uzvar nevis uzvārdi un spēlētāju individuālā statistika, bet gan komanda. Valmierā tā ir tādā pusizjauktā stāvoklī kopš sezonas vidū iesāktajām sastāva rekonstrukcijām un vēl neizprotamākām trenera maiņām. LBL čempionāta regulārās sezonas otrajā pusē valmierieši 13 spēlēs izcīnīja tikai trīs uzvaras. Tostarp divreiz zaudēja arī “LU”. Dažas dienas, kas šķīra regulāro sezonu no izslēgšanas spēlēm, nekādi brīnumi nebija notikuši. “LU” pirmajā ceturtdaļfināla spēlē bija kā komanda un pelnīti aizveda uzvaru no Valmieras. Savu mazo artavu komandas pūrā ielika katrs, kas bija laukumā vai uz soliņa, bet īsta līdera lomā iejutās un to skaisti nospēlēja Žanis Peiners. Viņa 29 punkti iedvesmoja visu komandu, vēl 18 punktus pielika pērn Valmieras sporta skolu pabeigušais Mārcis Vītols. Tiesa, tas ir tikai pusceļš ceļā uz pusfinālu un šis otrais solis studentiem būs (ja būs!) vēl grūtāks.

Smagi uzvara nāca arī “Liepājas lauvām”, kas sezonas otro pusi aizvada ļoti veiksmīgi. Vai nu izslēgšanas spēļu drudzis, vai koncentrācijas trūkums – pirmajā puslaikā liepājnieki spēlēja ļoti haotiski un bija aizmirsuši, kas basketbolā lielas uzvaras sākas no aizsardzības. 31:41 pēc pirmā puslaika solīja pamatīgu intrigu turpinājumā. Stūrī iespiestas lauvas mēdz būt divkārt bīstamas. Kas tika ļaut pirmajā puslaikā, vairs netika ļauts otrajā – jelgavnieki spēles pēdējās 20 minūtēs guva tikai 25 punktus. Izšķirošo 15:0 izrāvienu mājinieki veica jau trešajā ceturtdaļā, panākot neizšķirtu. Turpinājumā ar favorītu pārliecību izdevās tikt garām, bet pēdējās šaubas par uzvarētāju mača galotnē izvēdināja Jāņa Timmas divi pēc kārtas precīzie tālmetieni. Arī šajā spēlē milzīga loma uzvaras izcīnīšanā bija komandas līderim, marta LBL vērtīgākajam vīram Džošua Meijo, kurš ne tikai organizēja visas komandas spēli, bet arī pats sameta 32 punktus. BK “Jelgava” sastāvā rezultatīvi un lietderīgi nospēlēja Kails Reimonds, taču īsti palīgi starp ierastajiem līderiem viņam neatradās. Šķiet, izšķirošais faktors pirmās spēles iznākumā.

Otrās spēles sestdien notiks attiecīgi Rīgā un Jelgavā.

LBL ČEMPIONĀTA CETURTDAĻFINĀLS

BK “Valmiera” – “LU” 76:87 (20:28, 47:43, 63:64). Bankevics 25, Porziņģis 12, Ziediņš 11, Butjankovs 10, Lukass 5, Iļjins, Virsis pa 4, Rozītis 3, Elksnis 2; Peiners 29, M. Vītols 18, Aizpurs 13, Rubenis, Ošiņš pa 8, Plivda 6, S. Vītols 3, Darģis 2. Sērijā 0-1.

“Liepājas lauvas” – BK “Jelgava” 78:66 (22:20, 31:41, 53:53). Meijo 32, Timma 20, Kravčenko 7, Miglinieks, Helmanis pa 6, Bricis 5, Ate 2; Nelsons 26+10AB, Mizis, K. Krūmiņš pa 9, Kanbergs 7, E. Krūmiņš, Grasmanis pa 5, Justovičs 3, Seņkāns 2. Sērijā 1-0.