Kultūra
Mūzika

Spožie Vīnes vēstnieki – Štrausa festivāla orķestris 16

Publicitātes foto

Rīgas Kongresu namā 12. decembrī atgriezīsies Štrausa festivāla Vīnes orķestris. Orķestra programma pasaulslavenā diriģenta un vijolnieka Pītera Guta vadībā ietvers gan populāros klasiskās mūzikas skaņdarbus, gan arī mazāk zināmas, skaistas melodijas, operešu fragmentus un pārsteigumu pilnus muzikālus jokus.

Kopš orķestra dibināšanas 1978. gadā Štrausa festivāla Vīnes orķestris ieguvis plašu starptautisku atzinību, pateicoties tā oriģinālajai Vīnes mūzikas interpretācijai. Tās izpilda arī plašu klasisko skaņdarbu repertuāru, kā arī Štrausu dinastijas un Vīnes operetes meistaru sacerējumus.

Kolektīvā darbojas izcili un pieredzējuši mūziķi. Pateicoties šim faktam, kā arī augstiem mākslinieciskajiem standartiem, ko ievēro orķestris, tas gandrīz 40 gadus ieņem vadošo pozīciju, apsteidzot daudzus kolektīvus, kas darbojas šajā žanrā. Mūziķi daudzas reizes ir veiksmīgi uzstājušies slavenajos mūzikas festivālos, televīzijas koncertos, kā arī apceļojot ar vieskoncertiem praktiski visas Eiropas valstis, Austrumeiropu, Ameriku un Āziju. Interesants ir fakts, ka orķestris ir īpaši iecienīts tieši Japānā un Ķīnā – tur Štrausa kultūras vēstnieki viesojušies jau 14 reižu. Rīgā orķestris uzstāsies jau trešo reizi. Iepriekš tas Latvijā koncertēja pirms diviem gadiem.

Uzticība stilam, tīras un skaistas skaņas, Vīnes šarms un muzikālās daiļrades prieks ir šā orķestra raksturīgākās iezīmes. Orķestra ansamblis ir unikāls, jo klasiskajai populārajai mūzikai tiek pievienots kolorīts Austrijas humors. Šis nav manierīgs orķestris, bet gan patiesi “dzīvs” kolektīvs. Orķestris viegli iesaistās interaktīvā komunikācijā ar skatītājiem, uzdejojot vai spēlējot skatītāju rindās, lai dotos ar viņiem riņķa dejā.

Orķestra vadītājs ir diriģents un vijolnieks Pīters Guts, kurš orķestra vadībā ikdienā talkā aicina arī jaunāko kolēģi, Vīnes simfoniķu koncertmeistaru Villiju Bīleru, tomēr Rīgā ieradīsies pats Maestro.

Būdams uzticīgs Štrausa laikā pastāvējušajai tradīcijai, Pītera Guta orķestra diriģēšanas maniere ir neparasta – ar vijoli rokās. Mūziķis savulaik studējis vijoļspēli Maskavā, tomēr visu mūžu bijis saistīts ar Vīnes klasisko mūziku. Viņa ievērojamās pieredzes un stila izpratnes dēļ viņš ir viens no ievērojamākajiem Vīnes mūzikas speciālistiem, ne velti viņš tiek uzskatīts par Vīnes mūzikas vēstnieku visā pasaulē. Maestro Guts diriģējis Londonas karalisko simfonisko orķestri, Tokijas, Sanfancisko un citus ievērojamus orķestrus, viņš ir regulārs viesis Vīnes Jaungada televīzijas programmās. Lai kur viņš uzstātos, izcilajam meistaram vienmēr izdodas publikā iedzīvināt mīlestību pret mūziku.

 

Varbūt noder!!

Koncerts 12. XII 19.00 Rīgas Kongresu namā

Biļetes – “Biļešu Servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 23 – 41

LA.lv