×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Spožlapsenītes augļu koku apstrādei

Foto - Aija GeidaFoto - Aija Geida

“Kur varētu nopirkt trihogrammas? Kur un kā tās glabāt, kad labāk iegādāties?”
 Velta Burka Vecumniekos

 

Trihogrammas ir bioloģisks augu aizsardzības līdzeklis, kas satur parazītiskās spožlapsenītes Trichogramma embryophagum oliņas. Preparātu var iegādāties SIA “Bioefekts” (Rīgā, Nometņu ielā 26), sākot no aprīļa. Trihogrammas izlaiž kultūraugu ziedēšanas laikā un arī pēc tam, kad kaitēkļi masveidā sākuši dēt olas. Līdz tam uzglabā vēsā (+3…+5 °C) vietā, piemēram, ledusskapī (ne saldētavā!). Norādītajā temperatūrā preparātu var turēt trīs nedēļas (nevajag to pārvietot citā traukā). Viens iepakojums (0,1 g) maksā Ls 2,50, tas paredzēts piecu sešu augļu koku vai 600 m2 zirņu lauka apstrādei.

Ābelēs trihogrammas izlaiž divas reizes: pirmoreiz – ziedēšanas laikā, atkārtoti – pēc 7 – 10 dienām. Katrā ābelē četrās piecās vietās dažādos augstumos izvēlas kādu zariņu un iebīda jaunās lapiņas traukā ar trihogrammām.

Zirņu sējumos tās laiž ziedēšanas sākumā (ik pēc 20 metriem). Vislabāk to darīt, ja ir bezvējš vai arī neliels vējiņš, un pēcpusdienā, lai līdz naktij paspēj izklīst. Trihogrammas nedrīkst izlaist lietus laikā, jo tad tās var aiziet bojā, brīdina SIA “Bioefekts direktore Anita Lielpētere.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+