Latvijā
Sabiedrība

Sprādzienā Ādažos bojāgājušo Albānijas seržanti šodien nogādā dzimtenē0

Foto: Pixabay.com

Ādažu poligonā sprādzienā bojāgājušo Albānijas bruņoto spēku seržanti Zarifi Hasanaju šodien nogādā dzimtenē.

Latvijas Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa aģentūru LETA informēja, ka šodien Rīgas lidostā notika atvadīšanās ceremonija no seržantes Hasanajas.

Atvadīšanās ceremonijā piedalījās Latvijas aizsardzības nozares vadība, NATO kaujas grupas Latvijā un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīri.

Šodien, pieminot bojāgājušo, visos aizsardzības nozares objektos karogi ir pusmastā.

Albānijas aizsardzības ministrijas mājaslapā publicētā informācija liecina, ka bojā gājušās seržantes ķermenis Albānijā tiks nogādāts šodien ar militāro lidmašīnu. Albānijā atbilstoši militārajam protokolam viņu sagaidīs “Mātes Terēzas” lidostā un pēc tam sievietes ķermeni nogādās tuviniekiem.

Savukārt vieglāk cietušais seržants Julians Kapajs patlaban ārstējas Ādažu militārās bāzes hospitālī un viņa veselības stāvoklis ir atzīts par ļoti labu.

Savukārt majors Klodians Tanuši ārstējas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā. RAKUS vakar aģentūrai LETA atklāja, ka Albānijas karavīra stāvoklis nav mainījies un tas ir galēji smags.

Jau ziņots, ka sprādzienā poligonā gājusi bojā Albānijas Bruņoto spēku seržante Hasanaja un ievainots kontingenta komandieris Tanuši un seržants Kapajs.

Seržante no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā stundu pēc negadījuma.

Par notikušo sākta dienesta izmeklēšana par negadījuma apstākļiem, un līdz brīdim, kad izmeklēšanā tiks noskaidroti notikušā cēloņi, arī pārtrauktas visa veida mācības Ādažu poligonā.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš skaidroja, ka Albānijas kontingenta karavīri Latvijā nodarbojās ar nesprāgušās munīcijas neitralizēšanu un negadījumā brīdī viņi gatavoja areālu mācībām.

Saistītie raksti

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas. Viņi iekļauti NATO kaujas grupā.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar NBS, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Caura jumta dēļ apdraudēta atvadu ceremoniju norise Rīgas krematorijā
13 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Tallinas ielas kvartāls – radošo ideju arēna
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina pieaugt alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Dabā
Dzērienu iepakojuma depozīta projektu mēģina “saplosīt” pirms galīgā lasījuma
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Dreiliņos atgriezies dedzinātājs, ko policija pirms gada nogādājusi psihiatriskajā slimnīcā
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Viens no jaunās hokeja halles būvniekiem apsūdzēts par Savisāra kukuļošanu
6 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
RNP “PNB bankas” kontā palikuši 6 miljoni eiro iedzīvotāju naudas
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies par vairāk nekā 230 miljoniem eiro
6 stundas