×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Sprādzienā cietušais jaunietis atzinies: mežā atrasto lādiņu pats aizdedzinājis (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Tukuma novadā sestdien sprādzienā cietušais jaunietis bija atbraucis ciemos, aģentūrai BNS pastāstīja pašvaldības izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis.

Viņš norādīja, ka Tukuma novada iedzīvotāji ir informēti, kā rīkoties sprādzienbīstama priekšmeta atrašanas gadījumā.

“Tā kā mūsu novada teritorijā ir 2.Pasaules kara frontes līnija, kas ir Lestene, Džūkste, mazliet Irlava un Degoles puse, tur sprādzienbīstamie priekšmeti ik pa laikam no zemes nāk laukā. Mūsu iedzīvotāji ir informēti par to, kā rīkoties, ko darīt, ja atrod sprādzienbīstamus priekšmetus, bet šoreiz tie nebija mūsu novada iedzīvotāji, bet bija atbraukuši no Dobeles pavadīt brīvdienas lauku mājā. Viņi bija atraduši mežā sprādzienbīstamu priekšmetu un izdomājuši sakurināt ugunskuru un paskatīties, kas notiks,” par negadījuma apstākļiem stāstīja izpilddirektors.

Tomēr Tukuma novada pašvaldība rīkos izglītojošu semināru skolēniem un zemniekiem, lai vēlreiz atgādinātu, kā rīkoties, atrodot sprādzienbīstamu priekšmetu. Šāds lēmums pieņemts pirmdienas darba sapulcē, kura bija sasaukta saistībā ar nedēļas nogalē notikušo incidentu.

BNS jau ziņoja, ka sestdien pēcpusdienā Tukuma novadā uz lauka detonēja sprādzienbīstams priekšmets un negadījumā cieta 16 gadus vecs jaunietis. Puisim tika konstatēta krūšukurvja trauma un plaša brūce plaukstas rajonā.

Sākotnējā informācija liecināja, ka Degoles pagastā trīs jaunieši bijuši uz nokulta lauka, kur šāvuši ar loku. Bultai trāpot, iespējams, kādam sprādzienbīstamam priekšmetam, tas detonējis, izraisot arī aizdegšanos. Uz negadījuma vietu tika izsaukti nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti.

Tomēr vēlāk noskaidroti patiesie negadījuma apstākļi. Jaunieši atzinušies, ka atraduši nesprāgušu lādiņu un to aizdedzinājuši. Karstuma ietekmē notika sprādziens.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Beidziet taču visus sprādzienbīstamos priekšmetus par LĀDIŅIEM saukt. Tad jau arī stāstot par ceļa negadījumu var teikt, ka, piemēram, Rīgas virzienā braucošā ātrumkārba sadūrās ar pretējā joslā braucošo akumulatoru.Būtu vismaz mūsu militāristi kādreiz pamācijuši stulbos žurnālistus!

Draugiem Facebook Twitter Google+