×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Ārkārtējā situācija pie Lietuvas prezidenta pils atrisinājusies

LETALETA

Lietuvas operatīvajiem dienestiem pēc vairāk nekā divas stundas ilgas spriedzes Viļņas centrā izdevies aizturēt vīrieti, kas trešdien draudēja uzspridzināties vai palaist gāzi pie Lietuvas prezidenta pils, vēsta “15min.lt”.

Ap plkst.19 pretterorisma operāciju vienības “Aras” vīri pēkšņi metušies uzbrukumā, notriekuši viņu un saslēguši, vēsta “Delfi.lt”. Drīz pēc tam ieradusies ātrās palīdzības automašīna.

Aizturēšanā izmantota elektrošoka ierīce “Taser”, norāda portāls.

Kā mediju pārstāvjiem pastāstījis Viļņas apriņķa policijas priekšnieks Ķēstutis Lančinsks, vīrietis solījis iedarbināt spridzekli, bet nekādas prasības nav izvirzījis un nav arī teicis, ko pārstāv.

Šis cilvēks policijai iepriekš nav bijis zināms. Viņš runājis lietuviski, bet nesakarīgi. Aptuveni 40 gadus vecā vīrieša identitāti izdevies noskaidrot, bet tā netiek izpausta. Viņš nogādāts uz Viļņas galveno policijas komisariātu nopratināšanai.
Pēc policijas priekšnieka teiktā, situācija bijusi nopietna, bet viss beidzies laimīgi.

Lančinsks atzinis, ka tas ir pirmais šāda veida gadījums Lietuvā. Par notikušo sākta pirmstiesas izmeklēšana pēc Lietuvas kriminālkodeksa 250.panta par terorismu.

Jau ziņots, ka informāciju par iespējamo spridzinātāju, kas ieradies pie prezidenta pils vārtiem ar lielu koferi, policija plkst.16.40 saņēma no Lietuvas vadības apsardzes dienesta. Prezidenta biroja darbinieki pa mobilajiem tālruņiem tika brīdināti atstāt ēku pa sānu izejām. Prezidente Daļa Grībauskaite pili atstājusi jau pirms tam un atrodas drošībā. Tika evakuēta arī līdzās esošā Viļņas universitātes centrālā ēka.

Pie prezidenta pils ieradās visi operatīvie dienesti. Policija slēdza tuvējās vecpilsētas ielas. Tika izsludināts operatīvais plāns “Vairogs”, pie pils ieradās “Aras” sarunvedējs.

Kā vēsta “Balsas.lt”, sapieri pārbaudījuši arī koferi. Tajā atradušās nenoskaidrotas vielas, kas nav atzītas par bīstamām, un tukšas bezalkoholisko dzērienu pudeles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+