×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. augusts, 2013
Drukāt

Sprādzienos Bostonā bojā gājuši vismaz divi cilvēki 2

Pie Bostonas maratona finiša līnijas pirmdienas pēcpusdienā notikuši divi sprādzieni, kuros nogalināti vismaz divi cilvēki, bet 49 guvuši ievainojumus, ziņo policija.

Abi sprādzieni notikuši ar dažu sekunžu intervālu ielas pretējās pusēs, no notikumu vietas vēsta televīzijas kanāla CNN žurnālists. Viens sprādziens noticis blakus sporta preču veikalam, bet otrs – pie skatītāju tribīnes.

Sprādzieni notikuši plkst.14.45 (plkst.21.45 pēc Latvijas laika), vairāk nekā divas stundas pēc tam, kad pirmais no aptuveni 27 000 maratona dalībnieku bija šķērsojis finiša līniju.

Vēlāk tika saņemtas ziņas par trešo sprādzienu Džona Kenedija bibliotēkā, un policija uzskata, ka visi incidenti ir saistīti. “Džona Kenedija lidostā notika trešais sprādziens,” preses konferencē paziņoja Bostonas policijas šefs Eds Deiviss. Pagaidām netiek ziņots par cietušajiem šajā sprādzienā, kas nograndis vairākus kilometrus no maratona finiša vietas.

Varas iestādes atradušas vismaz vēl vienu spridzekli, kas ticis neitralizēts, informēja Deiviss.

Pēc notikušajām eksplozijām skrējiens tika apturēts. Līdz ar policiju uz notikuma vietu nosūtīta arī Masačūsetsas pavalsts nacionālās gvardes vienības.

Televīzijas kanāls NBC ziņo, ka Bostonā esot uziets liels skaits spridzekļu un notiek citu spridzekļu atmīnēšana, ko CNN apstiprinājis arī kāds avots drošības dienestos.

Pagaidām nav zināms, kas varētu būt uzstādījis spridzekļus, jo nekādi draudi pirms maratona neesot saņemti.

Masačūsetsas galvenajā slimnīcā seši cietušie atrodas kritiskā stāvoklī.

Reaģējot uz Bostonā notikušajiem sprādzieniem, īpašus drošības pasākumus veikusi arī Ņujorkas policija, pastiprinot svarīgāko objektu apsardzi Manhetenā. Arī Vašingtonā un vairākās citās pilsētās tiek veikti pastiprināti drošības pasākumi.

Drošības pasākumu ietvaros evakuētas vairākas lielākās Bostonas viesnīcas. Aizliegti arī aviācijas lidojumi virs notikumu vietas.

“Sajūta bija tāda, it kā izšautu liels lielgabals,” CNN stāstījis kāds aculiecinieks.

“Šī Bostonai ir šausminoša diena,” paziņojis Bostonas gubernators Divals Patriks. “Esmu sazinājies ar prezidentu, Bostonas mēru Tomasu Merino un mūsu valsts drošības struktūru vadītājiem. Mēs cenšamies panākt, lai rajons ap Koplija laukumu ir drošībā, tāpēc visus aicinu uz turieni nedoties.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+