×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

Sprādzienos Dņepropetrovskā 27 cietušie (papildināts)

spradzieni

Piektdien Dņepropetrovskas centrā Ukrainas Dienvidaustrumos sprādzienu sērijā cietuši vismaz 27 cilvēki, no kuriem 25 nogādāti slimnīcā.

Iekšlietu ministrija paziņojusi, ka nepilnas stundas laikā viens pēc otras notikušas četras eksplozijas, taču vietējie žurnālisti vēsta, ka sprādzieni turpinājušies arī pēc ministrijas paziņojuma izplatīšanas. Saskaņā ar neoficiālu informāciju pilsētā eksplodējuši jau desmit spridzekļi.

Pirmais sprādziens plkst.11.50 pēc vietējā un Latvijas laika noticis tramvaja pieturā pie Operas teātra, un tajā cietuši 13 cilvēki, kas visi hospitalizēti. Pēc kāda aculiecinieka teiktā, bumba varēja būt ielikta atkritumu urnā, jo tā eksplozijā sarauta gabalos. Bojāta visa tramvaja pietura, bet pieturā pienākušajam tramvajam, kā arī apkārtējiem namiem izbiruši logu stikli. Pēc 40 minūtēm plkst.12.20 sprāga nezināms priekšmets atkritumu urnā pie kinoteātra “Dzimtene”, kur ievainojumus guvuši 11 cilvēki, tostarp deviņi bērni. Trešais sprādziens piecas minūtes vēlāk noticis netālu no Globas parka. Arī šajā gadījumā eksplodējis spridzeklis, kas ievietots atkritumu urnā, kas atradās pie celtniecības tehnikuma. Sprādzienā cietuši trīs tehnikuma studenti. Plkst. 13.00 tajā paša rajonā, kur sprāga pirmā bumba – pie Operas teātra, arī tramvaja pieturā, atskanēja ceturtā eksplozija, kurā gan neviens cilvēks nav cietis. Saskaņā ar pagaidām neapstiprinātām ziņām dažādās pilsētas vietās notikuši vēl seši sprādzieni.

Drošības spēki Dņepropetrovskā sākuši īstenot ārkārtas pasākumus. Neilgi pēc pirmajiem sprādzieniem pārstājuši darboties mobilie tālruņi. Milicija tikmēr sākusi visu atkritumu urnu pārbaudi, no notikumu vietas vēsta laikraksta “Segodņa” korespondents. Tiek pārbaudīti arī cilvēki ar mugursomām un aizdomīgiem saiņiem. Vairākās ielās, kas ved uz galveno staciju, ir bloķēta satiksme. Kā mikroblogošanas vietnē “Twitter” ziņo aculiecinieki, pilsētas ielās parādījušies bruņutransportieri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+