×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2012
Drukāt

Sprādzienos Irākā vismaz 56 upuri

Foto - AFPFoto - AFP

Divos sprādzienos Hillā Irākas vidienē nogalināti vismaz 19 cilvēki, bet apšaudēs un eksplozijās Bagdādē un tās apkaimē – vairāki desmiti.

Sprādzieni nogranduši dienā, kad Irākā tiek svinēti šiītu reliģiskie svētki, pieminot imama Musas Kadima nāvi. Tie ir vardarbīgākie uzbrukumi, kas skāruši Irāku kopš 20. marta, kad Bagdādē tika nogalināti 50 cilvēki. Hillā, sprāgstot divām automašīnās ievietotām bumbām, gājuši bojā 19 cilvēki un 48 ievainoti, ziņoja policijas un pilsētas slimnīcas amatpersonas. Pirmā automašīnā ievietotā bumba sprāgusi netālu no kāda restorāna, bet pāris minūtes vēlā eksplodējusi otra bumba. Tikmēr Bagdādē desmit bumbu sprādzienos un divās apšaudēs nogalināti vismaz 19 cilvēki un desmitiem ievainoti.

Kāda slimnīcas amatpersona ziņoja, ka Bagdādes Karadas rajonā nogalināti 16 cilvēki un ievainoti 32, bet vienā no galvaspilsētas priekšpilsētām nogalināti divi cilvēki un ievainoti astoņi. Tikmēr kāda Iekšlietu ministrijas amatpersona informēja, ka uzbrukumos Irākas galvaspilsētā un tās apkaimē nogalināts 21 cilvēks un 60 ievainoti.

Baakūbā, ziemeļaustrumos no Bagdādes vairākos uzbrukumos nogalināti deviņi cilvēki. Tur sprāgušas deviņas ceļmalās novietotas bumbas, nogalinot četrus cilvēkus, bet viens vīrietis nogalināts mājās uz ziemeļiem no Baakūbas. Uzbrucēji ievainojuši arī vīrieša sievu un trīs bērnus, informēja kāds policists. Sprāgstot bumbai netālu no policijas patruļas, ievainoti arī četri policisti.

Tikmēr Beledā, uz ziemeļiem no galvaspilsētas, nogalināti pieci cilvēki un 30 ievainoti, ko apstiprināja arī kāda vietējā amatpersona, bet Azīzījā, uz dienvidiem no Bagdādes, sprāgstot automašīnā ievietotai bumbai, gājuši bojā divi cilvēki un vēl vismaz divi ievainoti. Automašīnā ievietota bumba eksplodējusi arī desmit kilometrus uz ziemeļiem no Kerbelas, Irākas vidienē, ievainojot 24 cilvēkus, kā arī Mosulā, kur eksplozijā cietuši trīs cilvēki, informēja policijas un vietējās slimnīcas amatpersonas.

Kopš ASV vadītā iebrukuma Irākā, kā rezultātā 2003. gadā tika gāzts diktatora Sadama Huseina sunnītu atbalstītais režīms, šiītiem, kas Irākā veido vairākumu, periodiski uzbrūk sunnītu arābi. Kopumā Irākā kopš kulminācijas punkta 2006. un 2007. gadā vardarbība ir mazinājusies, tomēr uzbrukumi joprojām ir bieža parādība. Maijā vardarbībā tika nogalināti 132 irākieši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+