Mobilā versija
+0.8°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
23. jūlijs, 2016
Drukāt

Sprādzienos Kabulā daudz bojāgājušo, atbildību uzņemas “Islāma valsts”

Protesta akcijā piedalījās tūkstošiem cilvēkuProtesta akcijā piedalījās tūkstošiem cilvēku

Foto - LETA/AFP

Papildināts viss teksts.

Kabulā sestdien demonstrantu pūlī nogranduši divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudējuši desmitiem cilvēku un vēl daudzi ievainoti, paziņojušas varasiestādes.

Eksplozija notika rajonā, kur simtiem cilvēku protestēja pret Bāmijānas provincē plānotās elektrolīnijas pārvirzīšanu uz citu Afganistānas reģionu. Vairums protestētāju piederēja pie Afganistānas lielākās minoritātes hazarejiem.

Sākotnējās ziņas liecināja par 20 bojāgājušajiem, bet tagad to skaits jau pieaudzis līdz 61.

Veselības ministrijas preses pārstāvis norādīja, ka tie ir sākotnējie dati, kas vēl var mainīties.

Atbildību par sprādzieniem uzņēmies teroristu grupējums “Islāma valsts”, paziņojot, ka tos sarīkojuši divi kaujinieki, kas uzspridzinājušies cilvēku pūlī.

Bojāgājušo vidū ir arī drošības spēku darbinieki, kas gādāja par kārtību un drošību protestu laikā, liecina prezidenta biroja sniegtā informācija.

Mediji vēsta, ka sprādzienu vietā mētājas cilvēku ķermeņu daļas un ātrās palīdzības mašīnām bijis grūti piekļūt cietušajiem, jo varasiestādes iepriekšējā naktī bija likušas nobloķēt vairākus krustojumus, lai ierobežotu protestētāju kustību.

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiem (1)Jauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+