×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

“Sprīdim” septītais gads (1)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

RBLF valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Rietumu bankas Labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” kopīgi rīkotais projektu konkurss “Sprīdis labākai dzīvei” aicina iesniegt projektus 2015. gada konkursam. Par paveikto un šā gada spēka pielikšanas punktiem stāsta RBLF valdes priekšsēdētāja INGA ŠĪNA.

– Ko domājat un jūtat, uzsākot konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” septīto gadu?

– Domāju par to, cik auglīga ir izrādījusies pirms septiņiem gadiem Rietumu bankas vadītāju izteiktā un akcionāru atbalstītā doma par labdarības projektiem tām sabiedrības grupām, kas ir mazāk aizsargātas, un tām Latvijas vietām, kur atbalstu gūt ir grūtāk. Priecājos, ka interese par konkursu ik gadus aug augumā, ka projektu rakstītāji kļūst meistarīgāki savas idejas izteikšanā un pamatošanā. Arvien vairāk saņemam ieceres, kuru īstenošanai ir apvienojušies vairāki spēki, piemēram, skola, pašvaldība, vietējie uzņēmēji. Aizkustina, kā projekta veidotāji sabiedrības balsojuma laikā uzrunā cilvēkus, raksta vietējā laikrakstā, izliek ziņojumus skolā, pašvaldības ēkā, rosās draugiem.lv, tā padarot projektu populārāku gan te, gan tautiešiem ārzemēs. Un ir jēga censties – tieši sabiedrības balsojums dod zaļo gaismu RBLF līdzekļu piešķiršanai. Esmu pateicīga projektu autoriem un īstenotājiem, atbalstītājiem un balsotājiem, esmu priecīga, ka konkurss palīdzējis arī mums, RBLF komandai, saprast sabiedrības vajadzības un ieraudzīt radošo garu daudzās no Rīgas tālās vietās. Priecājos arī par sadarbību ar “Latvijas Avīzi” – līderi avīžu lasītāju skaita ziņā – tātad vēsti par konkursu “Sprīdis labākai dzīvei” Latvijā sadzirdēs.

– Kādas ir 2015. gada konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” prioritātes?

– Šogad esam nolēmuši atbalstīt ieceres bērnu un senioru pašattīstībā, kā arī pilsētvides uzlabošanas idejas. Gribētos veicināt jaunradi, zinātni, izpēti, radošumu. Jau pagājušā gada konkursā bija vairāki šādi projekti. Aizrautīgie Aizkraukles novada ģimnāzijas pedagogi ir jau ar vienu kāju nākotnē, tālab saviem audzēkņiem vēlējās sarūpēt “3D drukas iekārtu”. Nu trīsdimensiju druku laboratorijā apgūst arī interesenti no citām novada skolām. Kas to zina, varbūt jaunās tehnoloģijas kādam skolēnam dos iedvesmu savas uzņēmējdarbības sākšanai, katrā ziņā sajūtu, ka esi laikmetīgs cilvēks, noteikti. Pagājušajā gadā pilsētvides uzlabošanai ķērās klāt jēkabpilieši un neapdzīvotu namu sienas nu rotā košas lielformāta gleznas. Arī Krāslavā bijušā kinoteātra tukšās ailas nu rāda astoņas lielformāta fotogrāfijas no pilsētas senatnes.

– “Sprīdis labākai dzīvei” ir tikai viens no RBLF projektu konkursiem. Sakiet, kādus projektus vēl šogad atbalstāt?

– Turpinām atbalstīt talantīgus mūzikas skolu audzēkņus, sadarbojoties ar Ineses Galantes fondu. Jauniem, apdāvinātiem bērniem būs gan iespēja sevi parādīt profesionāļiem, gan iegūt stipendiju un iespēju uzstāties koncertos. Arī šogad turpināsim baznīcu restaurācijas projektus. Sakrālo celtņu restaurācijai finansējumu esam atvēlējuši vienmēr, bet kopš 2012. gada rīkojam projektu konkursu kopā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, kura RBLF atbalsta piešķiršanai palīdz izvēlēties nozīmīgākās vai tehniski sliktākā stāvoklī esošas baznīcas, kam steidzami nepieciešama atjaunošana. Mūsu atbalsts un uzmanība joprojām būs pievērsta arī tiem, kam iet grūtāk un kur vajag sniegt palīdzīgu roku – internātskolām, bērniem ar īpašām vajadzībām, labdarības virtuvēm. Katru gadu palīdzam izdot arī vairākas mākslinieciski un saturiski vērtīgas grāmatas, piešķiram finansējumu rotaļu un sporta laukumu ierīkošanai.

Uzziņa

Svarīgākais par 2015. gada konkursu:

mērķauditorijas – bērni, seniori, pilsētvide,

konkurss notiks vienā kārtā,

projekta svarīgumu noteiks sabiedrības balsojums.

RBLFprojekti

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti jauki,tikai savus darbiniekus,kas kļuvuši par invalīdiem,atlaiž no darba-atbrīvojas no nevajadzīgiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+