×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

Sprīdis labākas dzīves Krotē, Ozolniekos un Jēkabpilī


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Jau trešo gadu sabiedrība izlemj, kuri Rietumu bankas labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” projekti ir visbūtiskākie. Un kā allaž projektiem, kuri saņēmuši visvairāk balsu, tiek RBLF finansējums labo ieceru īstenošanai. Paldies visiem 7520 balsotājiem, kuri izdarīja savu izvēli par 14 balsošanai izvirzītajiem projektiem!


 

Bērnu attīstībai un priekam

Krotes Kronvaldu Ata (Priekules novads) pamatskolas aktu zāles remontu par vajadzīgu ieceri atzinuši 828 balsotāji. Kad par sabiedrības un RBLF atbalstu uzzina skolas direktore Inese Vītoliņa, viņa priecīgi iesaucas: “Bērni, mēs uzvarējām!” Un telefona klausulē dzirdams daudzbalsīgs bērnu prieks. Zīmīgi, ka mazie krotenieki tobrīd bija sanākuši tieši projekta vietā – zālē, ko iecerēts remontēt. Nu nākamajā mācību gadā viņiem vairs nebūs jāskatās uz zāles sienām, kas divdesmit gadus lūdzas pēc remonta, no griestiem vairs nekritīs apmetuma pārslas. Zālē darbojas arī folkloras kopa “Traistēni”, mazpulcēni, norisinās pensionāru un vecmāmiņu pēcpusdienas, vecāku balles.

“Esam sena skola, kā maza, jauka ligzda mazā vietā Krotē. Te dzīvo skolas absolventi vairākās paaudzēs. Tāpēc ikviens vēlējās, lai skolā būtu skaista zāle. Esmu laimīga, man horoskopā tieši bija rak-stīts: būs darīšana ar lielu naudu. Esam saņēmuši tieši tik, cik pietrūka zāles remontam. Pilnīgi neticami! Paldies sabiedrībai, paldies RBLF!” pateicas Inese Vītoliņa.

1054 balsotājiem ir bijis svarīgi, lai taptu rotaļu laukums bērniem un rehabilitācijas parks nepilngadīgajiem, topošajām un jaunajām māmiņām Ozolniekos. Projekta vadītāja Ingrīda Lisovska: “Urā! Slava Dievam! Paldies balsotājiem! Acīmredzot balsotāju vairākums ir ģimenes ar bērniem, kas nāk uz “Svēteli” pēc pārtikas pakām, brīvprātīgie, kas piedalās talkās mūsu dārzā, lai izaudzētu dārzeņus un ogas labdarības virtuvei. Pagājušajā gadā divos hektāros izaudzējām kartupeļus, pushektārā ķirbjus, bietes, burkānus, arī upenes, jāņogas. Šim dārzam blakus arī esam iecerējuši veidot rotaļu laukumu bērniem un rehabilitācijas parku jaunajām māmiņām.”

Bet par pašu vērtīgāko no otrās kārtas 14 projektiem sabiedrība atzinusi rotaļu laukuma atjaunošanu pie Jēkabpils Ģimenes atbalsta centra. Projekta pieteicēja Agita Pleiko, biedrības “Vides iniciatīvu centrs” vadītāja, ļoti priecājās par atbalstu, jo vēl vakar pa Ģimenes centra otrā stāva logu nolūkojusies uz nožēlojamo rotaļu laukumu un domājusi, cik labi būtu to atjaunot. Kā var iegūt 2029 balsis?

“Mums ir ļoti laba sadarbība ar Ģimenes atbalsta centra vadītāju Laimdotu Kancāni, viņa arī rosināja visus balsot. Aktīvi bija brīvprātīgie jaunieši un brīvprātīgie pieaugušie. Viņi ar datoriem devās uz sabiedriskām vietām, runāja ar cilvēkiem un aicināja balsot par rotaļu laukumu.

Lielveikala ēkas pārvaldnieks mums laipni atļāva divas dienas uzrunāt veikala apmeklētājus. Pati arī tur piedalījos un varu teikt, ka cilvēki ir dažādi, bet vairākums uzklausīja, teica, ka iecere ir ļoti laba un nobalsoja. Protams, izmantojām arī interneta iespējas,” paldies par atbalstu teic Agita Pleiko.

 

Aicinājums uzņēmējiem

Laura Cimmere, RBLF pārstāve, pavēstīja priecīgu jaunumu – arī uzņēmēji sāk iesaistīties konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” projektu finansēšanā. “RBLF sadarbības partneris SIA “Grand Credit” kopā ar mums jau ir realizējis vairākus labdarības projektus. Kad bija zināmi konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” pirmās kārtas balsojuma rezultāti, redzējām, ka daudzas labas ieceres ir palikušas, kā saka, aiz svītras. Piedāvājām “Grand Credit” atbalstīt ceturtās vietas ieguvēju – Kuldīgas Centra vidusskolas zinātniskā centra izveidi, jo šim projektam RBLF atvēlētās naudas vairs nepietika. “Grand Credit” piekrita, un šobrīd jau ir noslēgts līgums ar Kuldīgas skolu un esam sākuši īstenot projektu. Ceram, ka kāds uzņēmums būs gatavs piedalīties ar finansējumu arī kādā no otrās kārtas projektiem, kas balsojumā neieguva pirmās trīs vietas, jo vēl ir daudz labu un vērtīgu projektu, kurus tik ļoti gribas īstenot. Ja vēl kāds uzņēmējs vēlas atbalstīt kādu no konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” projektiem, kurš nav ieguvis RBLF finansējumu, lai droši sazinās ar mums. (www.rblf.lv, labdariba@rblf.lv),” aicina Laura Cimmere.

 

 

Uzziņa

Konkursa 2. kārtas balsojuma rezultāti

Projekts Balsis

1. Rotaļu laukuma atjaunošana pie Jēkabpils 
ģimenes atbalsta centra 2029

2. Rotaļu laukums bērniem un rehabilitācijas parks 
nepilngadīgām topošajām un jaunajām 
māmiņām Ozolniekos 1054

3. Krotes Kronvaldu Ata pamatskolas 
(Priekules novads) aktu zāles remonts 828

4. Interaktīvās tāfeles un drukāto materiālu 
palielināšanas iekārtas iegāde Līvānu novada Jaunsilavas pamatskolā bērniem ar redzes traucējumiem 752

5. Rotaļu laukuma labiekārtošana Alsungas centrā 667

6. Daugavpils 3. vidusskolas aktīvās atpūtas istaba 
pagarinātās dienas grupas skolēniem 644

7. Viļakas ielu vingrošanas sporta laukuma izveide 
pie skolas sporta nama 381

8. Āra trenažieru uzstādīšana Mālpils profesionālās vidus-
skolas un Mālpils internātpamatskolas sporta laukumā 359

9. Rojas novada pludmaļu pilnveidošana māmiņām 
ar bērniem, veciem cilvēkiem, cilvēkiem ar kustību 
un redzes traucējumiem 232

10. Mājturības kabineta iekārtošana Rekavas 
vidusskolā (Viļakas novads) 223

11. Alsviķu arodskolas (Alūksnes novads) sporta 
laukuma pilnveidošana ar āra trenažieriem 195

12. Latvijas Sarkanā Krusta dienas centra izveide Dobelē 111

13. Sporta istabas ierīkošana un trenažieru iegāde 
Tiskādu bērnunamam un Tiskādu speciālās 
internātpamatskolas audzēkņiem (Rēzeknes novads) 34

14. Talsu novada pansionāta “Lauciene” sociālās 
rehabilitācijas kabineta aprīkošana 11

Kopā 7520

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+