×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

Sprīdis labākas dzīves Krotē, Ozolniekos un Jēkabpilī

LETALETA

Jau trešo gadu sabiedrība izlemj, kuri Rietumu Bankas labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” projekti ir visbūtiskākie. Un kā allaž projektiem, kuri saņēmuši visvairāk balsu tiek RBLF finansējums labo ieceru īstenošanai. Paldies visiem 7520 balsotājiem, kuri izdarīja savu izvēli par 14 balsošanai izvirzītajiem projektiem!

spridis_rezultati

Bērnu attīstībai un priekam

Krotes Kronvaldu Ata (Priekules novads) pamatskolas aktu zāles remontu par vajadzīgu ieceri atzinuši 828 balsotāji. Kad par sabiedrības un RBLF atbalstu uzzina skolas direktore Inese Vītoliņa, viņa priecīgi iesaucas: “Bērni, mēs uzvarējām!” Un telefona klausulē dzirdams daudzbalsīgs bērnu prieks. Zīmīgi, ka mazie krotēnieši tobrīd bija sanākuši tieši projekta vietā – zālē, ko iecerēts remontēt. Nu nākamajā mācību gadā viņiem vairs nebūs jāskatās uz zāles sienām, kas divdesmit gadus lūdzas pēc remonta, vairs no griestiem nekritīs apmetuma “pārslas”. Zālē darbojas arī folkloras kopa “Traistēni”, mazpulcēni, norisinās pensionāru un vecmāmiņu pēcpusdienas, vecāku balles. Visiem vajadzīga izremontēta, skaista aktu zāle.

“Balsošanā iesaistījās skolēni, novada iedzīvotāji, draugi, paziņas. Runājām, zvanījām, rakstījām draugos. Esam sena skola, kā maza, jauka ligzda mazā vietā Krotē. Te dzīvo skolas absolventi vairākās paaudzēs. Tāpēc ikviens vēlējās, lai skolā būtu skaista zāle. Esmu laimīga, man horoskopā tieši bija rakstīts: būs darīšana ar lielu naudu. Esam saņēmuši tieši tik, cik pietrūka zāles remontam. Pilnīgi neticami! Paldies sabiedrībai, paldies RBLF!” – pateicas Inese Vītoliņa.

1054 balsotājiem ir bijis svarīgi, lai taptu rotaļu laukums bērniem un rehabilitācijas parks nepilngadīgajiem, topošajām un jaunajām māmiņām Ozolniekos. Projekta vadītāja Ingrīda Lisovska: “Urā! Slava Dievam! Paldies balsotājiem! Acīmredzot, balsotāju vairums ir ģimenes ar bērniem, kas nāk uz “Svēteli” pēc pārtikas pakām, brīvprātīgie, kas piedalās talkās mūsu dārzā, lai izaudzētu dārzeņus un ogas labdarības virtuvei. Pagājušajā gadā divos hektāros izaudzējām kartupeļus, pushektārā ķirbjus, bietes, burkānus, arī upenes, jāņogas. Šim dārzam blakus tad arī esam iecerējuši veidot rotaļu laukumu bērniem un rehabilitācijas parku jaunajām māmiņām.”

Bet par pašu vērtīgāko no 2. kārtas 14 projektiem sabiedrība atzinusi rotaļu laukuma atjaunošanu pie Jēkabpils Ģimenes atbalsta centra. Projekta pieteicēja Agita Pleiko, biedrības “Vides iniciatīvu centrs” vadītāja ļoti priecājās par atbalstu, jo vēl vakar pa Ģimenes centra otrā stāva logu nolūkojusies uz nožēlojamo rotaļu laukumu, un domājusi, cik labi būtu to atjaunot. Kā var iegūt 2029 balsis? “Mums ir ļoti laba sadarbība ar Ģimenes atbalsta centra vadītāju Laimdotu Kancāni, viņa arī rosināja visus balsot. Aktīvi bija brīvprātīgie jaunieši un brīvprātīgie pieaugušie. Viņi ar datoriem devās uz sabiedriskām vietām un runāja ar cilvēkiem un aicināja balsot par rotaļu laukumu. Lielveikala ēkas pārvaldnieks mums laipni atļāva divas dienas uzrunāt veikala apmeklētājus. Pati arī tur piedalījos un varu teikt, ka cilvēki ir dažādi, bet vairums uzklausīja, teica, ka iecere ir ļoti laba un nobalsoja. Protams, izmantojām arī interneta iespējas”, – paldies par atbalstu teic Agita Pleiko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+