×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Balsojums par projektiem konkursā “Sprīdis labākai dzīvei” noslēdzies, tiek apkopoti rezultāti (9)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Projektus vērtēja Līga Liepa no "Latvijas Avīzes" (no kreisās), RBLF projektu vadītāja Laura Smilga un ilggadējā Latvijas mazpulku vadītāja, Saldus novada priekšsēdētājas vietniece attīstības sadarbības jautājumos Ilze Kļava.

Rietumu bankas labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” konkursā “Sprīdis labākai dzīvei” sabiedriskās balsošanas rezultātā izraudzīti deviņi atbalstāmie projekti.

Iespēju īstenot izlolotās idejas iegūs projektu pieteicēji no Jēkabpils, Aizkraukles, Krāslavas, Ērgļiem, Valkas, Daugavpils novada Lāču pamatskolas un vēl citiem Latvijas novadiem. No 17 sabiedriskajā apspriešanā izvirzītajiem projektiem visvairāk balsu – 996 – ieguva “Seno spēļu dārza izveide Sēļu sētas muzejā Jēkabpilī”. RBLF projektu vadītāja Laura Smilga stāsta, ka jēkabpilieši jau trešo reizi veiksmīgi startējuši konkursā un bijuši aktīvi balsotāji. Iepriekš tikušas atbalstītas gan pilsētas Kultūras pārvaldes, gan Bērnu un jauniešu centra ieceres. Otro gadu pēc kārtas veiksminieku vidū ir arī uzņēmīgie Aizkraukles novada ģimnāzijas projektu rakstītāji: nauda tiks piešķirta robotikas nodarbībām jauniešu tehniskā radošuma centrā. Ar robotiku nodarbosies arī Madonas Bērnu un jauniešu centrā, kam finansējums nepieciešams inventāra un aprīkojuma iegādei. Fonda pārstāvji pateicas visiem rosīgajiem konkursa dalībniekiem un balsotājiem un priecājas, ka projekti rosinās bērnu, jauniešu un arī senioru aktīvu dzīvesveidu un radošumu.

“Sprīdis labākai dzīvei” šoreiz bija solījis atbalstīt arī ieceres pilsētvides uzlabošanā. “Ierāmē Augšdaugavu!” – tāds nosaukums krāslaviešu projektam. Jau rudenī pilsētas iedzīvotājus un tūristus priecēs Daugavas krastā jaunizveidota fotografēšanās vieta, kur atradīsies vides objekts – fotorāmis. Biedrība “Foto klubs “Zibsnis”” tādējādi iecerējusi popularizēt īpaši aizsargājamo dabas teritoriju – Augšdaugavu un dabas parku “Daugavas loki”. Tūristiem var ieteikt pa ceļam apskatīt Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļā esošo “Sēļu sētu”, kur tiek veidota sēļu dzīvesziņas taka. Vienai no pieturas vietām: “Ejot pa taku, interesents iepazīsies ar sēļu zemnieka ikdienas solī darāmo – aušanu, graudu malšanu, varēs iemēģināt roku kok­apstrādes, rokdarbu vai kādā citā amatā,” sola projekta pieteicēja Inese Berķe. Taka ļaus ieskatīties arī gadskārtu ritumā izveidojušajās ieražās un godos, ieklausīties seno sēļu folklorā. Dārzu “apdzīvos” koka zirdziņš, tur būs arī līdzsvara tiltiņš, lecamsēta, labirints un citas seno laiku aizraujošas izklaides.

“Galda spēļu spēlēšana uz bērniem atstāj pozitīvu iespaidu, jo tās kalpo ne tikai kā izklaide – tā ir iespēja mācīties un interesantā veidā uzzināt ko jaunu,” uzsver Valkas novada Centrālās bibliotēkas vadītāja Ginta Dubrovska, pamatojot nepieciešamību iegādāties prāta spējas un radošumu veicinošas galda spēles. Projekts nu ir atbalstīts, un spēles varēs izmantot jebkurš no vairāk nekā 700 bērniem un jauniešiem, kuri apmeklē novada bibliotēkas, un varbūt tieši spēles piesaistīs vēl jaunus interesentus.

Priecīgs notikums gaidāms arī Ērgļu novada sociālās aprūpes centra iemītniekiem. Viņiem RBLF palīdzēs tikt pie spēļu un rehabilitācijas inventāra. Turpmāk senioru dzīvesprieku vairos gan veselīga izkustēšanās pie lielā basketbola groza un novusa galda vai gredzenu mešanas spēlē, gan darbošanās ar masāžas bumbām u. c.

RLBF deviņu projektu realizēšanai kopumā piešķirs 24 000 eiro.

Balsojums par projektiem, atbalstu iegūs pirmie deviņi

Vieta Balsis Projekti
1. 996 Seno spēļu dārza izveide Sēļu sētas muzejā Jēkabpilī
2. 701 Spēļu, rehabilitācijas inventāra un atpūtas piederumu iegāde Ērgļu novada sociālās aprūpes centram
3. 574 Robotikas nodarbības Aizkraukles novada ģimnāzijas “Jauniešu tehniskā radošuma atbalsta centrā”
4. 484 Prāta spēju un radošumu veicinošu galda spēļu iegāde deviņām Valkas novada bibliotēkām
5. 427 Latvijas Neredzīgo biedrības organizētas radošās darbnīcas un teātra nodarbības Balvu, Gulbenes un Alūksnes novadā
6. 338 Rotaļu laukuma labiekārtošana Lāču pamatskolā (Daugavpils nov.)
7. 311 Nodarbību un izstāžu telpas izveide Šķēdes pagasta bibliotēkā (Saldus nov.)
8. 248 Fotorāmja – vides dizaina un tūrisma elementa – uzstādīšana Krāslavā pie Daugavas
9. 237 Inventāra un aprīkojuma iegāde robotikas pulciņa izveidei Madonas Bērnu un jauniešu centrā
10. 195 Publiski pieejamu brīvdabas trenažieru uzstādīšana senioriem Jēkabpilī
11. 186 Jelgavas novada senioru biedrības iniciatīva – latviešu saimnieču ēdienu gatavošanas prasmju nodošana jauniešiem
12. 179 Publiski pieejama bezpeļņas sporta aktivitāšu centra labiekārtošana Gulbenē
13. 169 Velosipēdu un nūju iegāde Daugavpils Sporta pārvaldei – pilsētas iedzīvotāju veselīga dzīvesveida veicināšanai
14. 140 Relaksācijas un sensorās istabas izveide Drabešu internātpamatskolā (Amatas nov.)
15. 122 Rotaļu laukuma izveide pie Latvijas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas ēkām
16. 64 Publiski pieejamu brīvdabas trenažieru uzstādīšana Pļaviņu pilsētā
17. 15 Āra trenažieru un sporta laukuma izveide Kaunatas pagastā pie Rāznas ezera

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. 1. Kāpēc nav publicēti paši projekti? Vai, lai izlasītu projektu, man būtu jāgriežas pie visām pašvaldībām vai domēm, kas iesniegušas projektus? Sanāk, ka cilvēks balso par projekta nosaukumu nevis tā lietderību vai reālām iespējām to realizēt.
  2. Mēs visi lielākā vai mazākā mērā esam sava novada patrioti un tāpēc balsosim par savas pašvaldības vai domes iesniegtā projekta. Tāpēc, loģiski, ka visvairāk balsu “par” savāks tās pašvaldības, kurās ir visvairāk iedzīvotāju (datoru). Vai, tādā gadījumā, ir vērts balsot?

  • 1.Izvirzīto projektu saraksts ir pašā augšā, projekta īsajā aprakstā centāmies ietvert būtību- kas tiks darīts, tāpēc balsojat nevis par nosaukumu, bet ideju kā tādu. Žūrija ir izvērtējusi iesniegtos projektus un izvirzījusi tos, kas ir reāli realizējami un noderīgi pēc iespējas plašākam cilvēku lokam.
   2.Var no viena datora balsot vairāki (bibliotēkas, skolas vai cita), e-pasta adrese jānorāda pareiza (var vienu un to pašu- skolas, pašvaldības, bibliotēkas), bet noteikti jānorāda vai nu personīgais tālruņa numurs, vai arī tālruņa ailītē var ierakstīt mājas adresi – tas nepieciešams, lai viens cilvēks balsotu vienu reizi.

 2. Radās daži jautājumi:
  1.Vai cilvēks var nobalsot, ja viņam NAV e-pasta adreses (laukos tādu ir gana daudz, sevišķi pensijas vecumā)?
  2.Vai no viena datora varēs balsot vairākas reizes (protams, dažādi cilvēki; piem. skolās, bibliotēkās)?

  • Atbildu:
   1. Jā, tad var norādīt savu dzīves vietas adresi,
   2. Jā, tagad ir ielikts iestatījums, ka var no viena datora balsot vairākas reizes – katrs bibliotēkas apmeklētājs vai skolēns no kopējā datora var balsot norādot savu vārdu, uzvārdu, mājas adresi.

   • Nevar norādīt e pasta lauciņā dzīvesvietas adresi. Uzrāda “e pasts kļūdains”. Kur tad norādīt adresi, ja nav e pasta?

  • Par e-pasta adresi, kas jānorāda anketas sākumā – ja nav savas, tad var ielikt tās skolas/bibliotēkas e-pasta adresi, no kuras cilvēks balso

  • Patiesībā lielā masveida balsošana sāksies no rītdienas:)!

 3. Nu gan LA pacentusies, lai nobalsotu, jānorāda gan dzīvesvieta, gan vecums, gan dzimums. Ko darīt, ja neesi Latvijā? Otrs – pēdējais laiks ņemt vērā to, ka ir cilvēki, kas neietilpst kategorijā -sieviete/vīrietis (jā, arī Latvijā!) Nesaprotams, kālab vispār jālūdz šāda veida informācija…

  • Elīna, Jūs varat balsot arī, ja neesat Latvijā. Šajā gadījumā kā dzīves vietu norādiet savu mītnes zemi vai e-pasta adresi. Adrese iekļauta nevis tādēļ, lai Jūs izsekotu:), bet gan, lai apliecinātu identitāti, lai mēs varētu izslēgt “viltotus” balsojumus(lai katrs tiešām balsotu vienu reizi). Nu un dzimumu varat norādīt pēc pārliecības, ja vēlaties:)!
   ar cieņu,
   Līga Liepa

Draugiem Facebook Twitter Google+