×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Noskaidroti konkursā “Sprīdis labākai dzīvei” atbalstītie projekti

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Divi jēkabpiliešu projekti un vēl seši no citām Latvijas vietām – kopā astoņi projekti – šogad saņems Rietumu Bankas labdarības fonda (RBLF) atbalstu konkursā “Sprīdis labākai dzīvei”.

Sabiedrība, precīzāk sakot – tās aktīvākā daļa – savu vārdu ir teikusi, nobalsojusi par 27 šā gada RBLF un “Latvijas Avīzes” konkursam iesniegtajiem un žūrijas atbalstītajiem projektiem. Pirmie atkal – jēkabpilieši! Viņiem veicas jau trešo gadu pēc kārtas. Aizpērn tautas balsojums un līdz ar to RBLF atbalsts dāvāja viņiem iespēju izdot pirmo bērnu sarakstīto dzejas grāmatu “Rakstu dzejoli pats”. Bet pagājušajā gadā – atjaunot rotaļu laukumu pie Jēkabpils ģimeņu atbalsta centra. Labajā darbā jēkabpilieši bija tā ieskrējušies, ka vairākas organizācijas apvienojās, lai sakoptu arī apkārtni ap rotaļu laukumu. Un šogad taps divi projekti gan sirdij, gan prātam. 25 000 jēkabpiliešu un pilsētas viesu varēs priecāties par 17 lielformāta āra gleznām, ko veidos 17 mākslinieki un māk­slas skolu audzēkņi. Gleznas būs novietotas tukšo māju aiznagloto logu vietā. Bet Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā taps pētnieciski eksperimentālais centrs “Gudro.lv”.

Aplūkojot balsošanas rezultātus, varam secināt, ka arī Ludzā dzīvo cilvēki, kuriem nav vienaldzīgas jauniešu ieceres. Un Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā nu varēs rosīties “Jauniešu Ludza TV”. Tas ir trešais visvairāk sabiedrības atbalstu saņēmušais projekts.

Droši vien daudziem balsošanas tabulas lejasdaļā esošajiem, īpaši Nīcā un Salaspilī, ir mazliet bēdīgi. Bet kā gan tas iespējams, ka labas idejas dzīves uzlabošanai interesē tikai deviņus un septiņus cilvēkus? Vai tad pagasta cilvēki nezināja, ka jābalso par projektiem, vai tad projektu autorus draugi un paziņas ir galīgi pametuši? Mazliet pārsteidzoši, ka arī lielajās pilsētās – Rīgā un Jelgavā – projektu autoriem īsti nav veicies uzmundrināt sabiedrību savu ieceru atbal­stam. Bet kā tad tas jādara? Jēkabpils kultūras pārvaldes direktore Inta Ūbele: “Mēs uzrunājām personiski. Tas ir daudz labāk par pliku informāciju. Mums Pasta ielas namu tukšajos logos jau ir mākslinieku gleznas. Jautājām, vai tās patīk un vai vēlētos Jēkabpilī redzēt vēl 17 māk­slinieku darbus. Un guvām piekrišanu, vienīgā problēma – daudzi, kuri priecājās par šo ieceri, bija jau nobalsojuši par otru Jēkabpils projektu – “Gudro.lv” Bērnu un jauniešu centrā. Tāda mums te konkurence!” Bet ar visu konkurenci arī iecere Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā saņēmusi 1376 balsis.

Bet kā balsis zvejoja ludzānieši, lai RBLF atbalstu saņemtu projekts “Jauniešu Ludza TV”? “Jaunieši ir pārņemti ar šo ideju. Skolotājs Edmunds Kadukovskis pats ir jauns un dedzīgs, un viņam ir ļoti laba komanda. Visi zvanīja, rakstīja draugiem un paziņām, stāstīja par savu ideju, ieinteresēja, un, redz, vienaudži ir nobalsojuši par savu televīziju!” noslēpumu atklāj Ludzas Bērnu un jauniešu centra direktore Eleonora Obrumāne.

Tātad – pat interneta laikmetā svarīga ir personiska saruna un degsme par savu ieceri. Un nav tik svarīgi, vai projekts top lielas pilsētas paspārnē. Piemēram, šogad daudz balsu ir savākuši arī Salas novada iedzīvotāji Sēlijā, un tālab finansējumu saņems Biržu tautas nams mūzikas iekārtu iegādei, bet Vecbebru Profesionālajā vispārizglītojošajā internātvidusskolā tiks modernizēts Latvijas biškopības vēstures muzejs. Paldies visiem aktīvajiem gandrīz 10 000 balsotāju gan lielajās pilsētās, gan mazajos ciemos!

spridis_tab

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+