×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

Sprīdītis meklē Laimes zemi Liepājā

ReklāmfotoReklāmfoto

“Sākotnēji likās, ka izrādē stāstīsim bērniem, cik labi ir dzīvot Latvijā un ka nekur nav tik labi kā mājās, bet, laikam ejot uz priekšu, sapratu, ka viss ir daudz dziļāk,” saka Liepājas teātra Sprīdītis – jaunais aktieris Rolands Beķeris.

Aktieris līdz šim spēlējis dažādas lomas teju visās jaunākajās Liepājas teātra izrādēs kopš 2009. gada, viņam ir arī pieredze bērnu izrādēs – tieši Rolands pirms pāris gadiem iejutās nerātņa Nezinīša lomā. Aktiera veikumu atzinīgi novērtējuši arī teātra kritiķi: par Jukuma lomu M. Zīverta “Minhauzena precībās” R. Beķeris nominēts 2012./2013. gada “Spēlmaņu nakts” balvai “Gada jaunais skatuves mākslinieks”.

“Sprīdīti” Anna Brigadere sarakstījusi 1903. gadā, un ar to tika aizsākts pasaku lugu žanrs latviešu literatūrā. 1985. gadā tika uzņemta spēlfilma, vēlāk radīta arī multfilma – kas vien liecina par to, ka materiāls ir pamudinājis daudzas radošas personības radīt savu interpretāciju par lugu ilgstošā laika periodā.

Liepājas teātrī Valda Lūriņa veidotajā “Sprīdītī” aplūkotā tēma par Laimes zemi, kas beigās izrādās paša mājas, ir aktuāla arī šobrīd. Izrādes veidotāji uzskata – tieši šis virziens jauno izrādi darīs interesantu arī pieaugušajiem. Tikmēr bērnus sagaidīs pasaule, kur līdzās reāliem varoņiem: Sīkstulim, princesei Zeltītei, Lienītei, pamātei un citiem darbojas arī fantāzijas tēli – Meža māte, Milzis Lutausis, kā arī pats Nelabais.

“Izrādē mācīsim, kā nebūt vienaldzīgiem, saprast savas kļūdas un nebaidīties tās atzīt. Kopš bērnības man Sprīdītis palicis atmiņā ar lielu drosmi. Es domāju, ka katrs sevī glabā Sprīdīša drosmi, lai īstajā brīdī būtu gatavs uzvarēt savu velnu,” saka R. Beķeris.

Iestudējuma tapšanā piedalās arī horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Zigrīda Atāle. Izrādi papildinās arī video projekcijas, ko veido Andris Vētra. Līdzās Brigaderes tekstiem skanēs arī Valda Zilvera mūzika un Jāņa Petera dziesmu teksti. Izrādes veidotāji sola – tie saglabās lugā iekodēto latviskumu un ticību labajam.

“Sprīdītis” pievienojas jau esošajām Liepājas teātra bērnu izrādēm – “Pelnrušķītei” un Uģa Prauliņa rokbaletam “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”.

VARBŪT NODER

Lomās: Laura Jeruma, Anda Albuže, Inese Jurjāne, Leons Leščinskis, Sigita Jevgļevska, Marģers Eglin-skis, Armands Kaušelis, Mārtiņš Kalita, Edgars Ozoliņš, Pēteris Lapiņš, Kaspars Kārkliņš, Ilze Jura un Everita Pjata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+