Uncategorized

Spridzināšanas uzbrukumos Bagdādē 27 bojāgājušie 0

Foto-LETA/AFP

Spridzinātāju uzbrukumos Bagdādē sestdien, 7.februārī, gājuši bojā vismaz 27 cilvēku pirms plānotās komandantstundas atcelšanas.

Pašnāvnieka spridzinātāja sarīkotā uzbrukumā restorānā Bagdādes austrumos Džadidas rajonā gājuši bojā vismaz 22 cilvēki un vismaz 39 ievainoti, paziņoja drošības un veselības aprūpes jomas amatpersonas.

Atbildību par uzbrukumu pagaidām neviens nav uzņēmies, tomēr pašnāvnieku spridzinātāju uzbrukumus visbiežāk Irākā īsteno sunnītu ekstrēmisti, tostarp džihādistu grupējuma “Islāma valsts” pārstāvji.

Citā uzbrukumā, kas varētu būt bijis pašnāvnieka spridzinātāja sarīkots vai ceļmalā novietotas bumbas eksplozija, komerciālā zonā Bagdādes centrālajā daļā gāja bojā vismaz pieci cilvēki un ievainoti vismaz 13.

Uzbrukumi notika pirms svētdienas pusnaktī spēkā stājas premjerministra Haidera al Abadi lēmums atcelt Irākā ilgstoši valdošo komandantstundu.

Komandantstundas atcelšana ir liela pārmaiņa ilgtermiņa politikā, kuras mērķis ir iegrožot vardarbību galvaspilsētā, ierobežojot pārvietošanos naktī, kas gan nespēja apturēt bumbu sprādzienus.

Abadi šonedēļ paziņoja par lēmumu atcelt komandantstundu. Viņa birojs informēja, ka tāds lēmums pieņemts, lai valstī “būtu pēc iespējas normālāka dzīve, neskatoties uz kara stāvokli”.

LA.lv