Sports
Citi sporta veidi

Spriedze Dortmundē: latvieši prasa un gaida Mairi, vācieši Huka banketu 5


Foto – LETA
Foto – LETA
Latvijas bokseris Mairis Briedis .

Līdz Maira Brieža un Marko Huka cīņai par WBC čempiona titulu boksā palikušas nepilnas divas stundas. Dortmundes “Westfalen” tribīnēs un foajē jau skaļi tiek prasīts – Mairi, Mairi!

Latvijas boksam vēsturiskas vakars tuvojas. Jau no pēcpusdienas “Westfalen” halles apkārtnē latviešu valoda ir ne mazāk populāra kā vācu. Mairim Briedim atbalstītāji netrūks – “Latvija, Latvija” un “Mairi, Mairi” skan visapkārt. Mūsu līdzjutēju skaita ziņā šis ir varens izbraukums. Varbūt ne gluži kā uz hokeja čempionātu, taču uz šādu unikālu sporta pasākumu Rietumeiropas pusē – masveidīgākais.
Kopējais noskaņojums – gaidām uzvaru. Par gaidāmā cīņas taktiskajām niansēm un iepriekš paveikto viss ir pateikts. Šis ir brīdis, kad visu izšķirs rings. Divas stundas pirms cīņas arēnā ierodas Brieža komanda, kurā šo auru noteikti sajutīs arī aiz ģērbtuvju sienām.

Pagaidām ringā notiek iesildošās cīņas, kuras spējušas tribīnes aizpildīt uz pusi. Kāds kādu uzvar, viena cīņa beidzās ar nokautu, taču nekas vairāk par šķidriem aplausiem no vietējās publikas nav dzirdēts. Vai būs vēlāk? Vai Huks ir tik populārs, lai pamodinātu vietējo līdzjutēju? Redzēsim.

Lielāka dzīvība pagaidām notiek ārpusē – ap dzērienu tirgotavām (“Brinkhoff” alus vai atspirdzinošie dzērieni padārgi – četri eiro), pamatīga spiešanās ir pīpētavā. Tikmēr paralēlu pasauli dzīvo VIP zāle – bagātīgi klāti galdi ar siltajiem ēdieniem, bezmaksas dzērieni, arī alkohols. Vācu “vipisti”zviln ādas krēslos, publiku uzkurina kolorīts dīdžejs. Viņi gaida Huka uzvaru, pēdējā laikā Vācijai ar pasaules čempioniem boksā ir pašvaki. Huka komandai vakarā ir paredzēts čempionu bankets un tā, “Westfalen” halles VIP zonā esošā publika, tur jau ir aicināta. Mairim Briedim ir iespēja šis svinības izjaukt. Gaidām!
Cīnas sākums paredzēts pusnaktī pēc Latvijas laika.

Māris Siliņš no “Westfalen” arēnas Dortmundē

LA.lv