×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Spriedzes dēļ kultūras budžetu plānos piesardzīgi

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamajā gadā kultūras jomā nevajadzētu plānot papildu vērienīgus projektus, kam par iemeslu ir nepietiekamais finansējums, Nacionālās kultūras padomes sēdē sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Ministre informēja, ka saistībā ar Krievijas neparedzamo rīcību valdība nākamā gada budžetu veido ļoti piesardzīgi. Nākamā gada budžetu, pēc viņas teiktā, raksturo neskaidrība, līdz ar to pašlaik esot trīs scenāriji budžeta veidošanā.

Budžeta bāzes apstiprinājuma posmā esot panākts, ka finansējums kultūrai tiks palielināts. Vislielākais finansējuma palielinājums paredzēts Valsts kultūrkapitāla fondam (VKKF) un filmu nozarei, tomēr jaunajām politikas iniciatīvām lielāks finansējums netiek solīts. Pēc ministres teiktā, rēķinoties ar austrumu kaimiņa neparedzamo rīcību, var gadīties, ka būs nepieciešama konsolidācija.

Kultūras jomas prioritātes jebkura scenārija gadījumā būs nozarē strādājošo drošumspēja, kas paredz arī darbinieku atalgojumu. Pēc ministres teiktā, nav iespējams atlikt arī gatavošanos Latvijas valsts simtgades svinībām, jo tas ir jādara laicīgi. Prioritātēs paredzētas arī nākamā gada Raiņa un Aspazijas jubilejas svinības, kā arī Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē.

Prioritātēs atzīmēta arī VKKF stiprināšana, radošās industrijas, kā arī kultūras infrastruktūra, kas paredz ne tikai jaunas kultūras būves, bet arī jau iesākto ēku būvniecību un renovāciju. Tādas būves ir Jaunais Rīgas teātris, Okupācijas muzejs, krātuve Pulka ielā, kā arī Nacionālais mākslas muzejs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+