×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Spriež, kā sekmēt Latgales attīstību

pavluts_leta2

Lai sekmētu Latgales novadu attīstību, būtiski ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību, uzlabot infrastruktūru, samazināt darbaspēka nodokļu likmes, – vakar Daugavpilī forumā par Latgales attīstības iespējām norādīja tā dalībnieki.


 

Pēc foruma dalībnieku domām, uzņēmējdarbības sekmēšanā svarīga loma ir infrastruktūrai – ceļiem, kas tiek izmantoti gan izejvielu piegādei, gan gatavās produkcijas transportēšanai, gan arī darbaspēka nokļūšanai darbavietā, ražošanas telpām, kur izvietot ražotnes, un inženierkomunikāciju pieslēgumiem.

Lai palīdzētu uzņēmējiem ar ražošanas telpām Latgalē, Ekonomikas ministrija plāno izstrādāt jaunu atbalsta programmu ražošanas telpu rekonstrukcijai pilsētās, no Eiropas reģionālās attīstības fonda šiem mērķiem novirzot sešus miljonus latu. Atbalsts vienam projektam varētu būt līdz vienam miljonam latu, bet ne vairāk kā 50% no projekta izmaksām.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pieļāva, ka uzņēmējdarbības sekmēšanai būtu samazināma arī darbaspēka nodokļu likme, tādējādi mazinot to uzņēmēju diskrimināciju, kas godīgi maksā valstij nodokļus.

Latgalē darba ņēmējiem līdz darba vietai nereti jāveic liels attālums. Lai samazinātu šīs izmaksas, kas faktiski nevar tikt attiecinātas uz labuma radīšanas izmaksām, tās vajadzētu atbrīvot no aplikšanas ar nodokļiem, uzskata ministrs. Kā veidu, kā palīdzēt lauku iedzīvotājiem saņemt nepieciešamos pakalpojumus, kamēr ceļi nav savesti kārtībā, semināra dalībnieki piedāvāja dot iedzīvotājiem iespēju risināt dažādus aktuālus jautājumus ar videokonferenču palīdzību no mājām, nevis mērojot garos kilometrus pa bieži vien izdangātajiem ceļiem.

Pēc piedāvājuma autoru domām, šādā veidā iedzīvotāji vajadzības gadījumā varētu gan konsultēties ar ģimenes ārstu, gan sazināties ar bankas darbiniekiem, gan kārtot svarīgus jautājumus citās iestādēs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+