×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. novembris, 2013
Drukāt

Spriež par kristīgo audzināšanu (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Rīgā notika divas kristiešu konferences.  Rīgas domes zālē garīdznieki, zinātnieki un kristīgie skolotāji piedalījās XII Starptautiskajā pareizticīgās baznīcas konferencē “Baznīca, ģimene un skola”, bet Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca Lutera akadēmijā rīkoja Reformācijas dienai veltītu teoloģisku konferenci. Par to, lai kristīgās vērtības kļūst par tikumiskās audzināšanas pamatu kā bērniem, tā pieaugušajiem, runāja gan pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs, gan Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats. Metropolīts Aleksandrs priecājās, ka draudžu svētdienas skolās šogad ir vairāk bērnu nekā iepriekš. Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs uzsvēra, ka temats par baznīcu, ģimeni un skolu sabiedrībā ir svarīgs tāpēc, ka mūsdienu pasaules divus maģiskos vārdus “brīvība” un “demokrātija” katrs izprot, kā vēlas, taču ir jārunā par ideāliem, ticību un tikumību.

Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis uzrunā pieminēja, ka pirmajās trijās klasēs bērni pēc vecāku izvēles apgūst vai nu ētiku, vai kristīgo mācību. Darba grupā, kas izstrādā jauno pamatizglītības mācību satura standartu, līdzdarbojas arī Latvijā tradicionālo kristīgo konfesiju pārstāvji.

Konferencē piedalījās arī pārstāvji no Krievijas Federācijas Komi Republikas Siktivkaras-Vorkutas eparhijas un Maskavas patriarhāta Igaunijas pareizticīgās baznīcas un reliģiju skolotāja no Viļņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Protams, gan kristiigos pedofiilus, gan citus pedo, ljoti pievelk jaunatne, kam iestaadiit vaargaas smadzenes un tad izmantot peec pilnas programmas.
  Gribeet protams jau katrs var daudz ko, bet noziedziigi no valdoshajiem katram perversikjim ljaut piepildiit shiis veelmes uz sabiedriibas reekjina, to nostiprinot likumiski.

 2. Pedofiliem jāsēž cietumā .

 3. ..uz 9.maiju būšot klāt galvenais kremļa pops, slavināt lielkrievu šovinismu.

 4. Komentāri liecina, ka autoriem vai nu nav sajēgas par terminu “kristīgā audzināšana”, vai viņi ir
  pārliecināti ateisti, kuri tikai piesedzas ar demokrātiju.

  • Nē, draugs, tādus komentārus nevar rakstīt cilvēks, kurš ir brīvs no jebkādu dogmu ietekmes, to spējīgs tikai ikvienas reliģijas apmāts fanātiķis

 5. Un kā ar latviskās dzīvesziņas audzināšanu skolās?

 6. Somijā, tūlīt pēc pilsoņu kara valdība darīja visu, lai izbeigtu Maskavas pareizticīgās baznīcas kontroli pār Somijas baznīcām. Pareizticīgai baznīcai lika pāriet Konstantinopoles garīgajā pārraudzība. Somi vinnēja!
  Latvija gaida satricinājumus vai situāciju, kad vairs to izdarīt nevarēs? Tāpat, kā ar krievvalodīgām skolām un okupācijas pieminekli ?

 7. Bērnus nedrīkst pakļaut viduslaiku dubultmorāles vērtībām. Līdz šim biju par baznīcas klātbūtni skolās. Tagad kategoriski nē. Dzimum veselības jautājumi, vispārējā infekciju izplatīšanas tendence caur “svētajiem” vakar ēdieniem, uzbrukumi bērnu dārzu audzinātājiem, tas viss parādīja baznīcas graujošo lomu sabiedrības veselības jomā. Nemaz nerunājot par tumsonīgajām un ļaunajām atziņām , ko satur pati bībele.

  • Tie ,kas gājuši skolā pag.gs . 60 -70 gados atcerēsies,ka pie sienām karājās “Komunistiskās audzināšanas Morāles kodekss” ,kas sasstāvēja ja nemaldos no 12 pantiem (baušļiem). Pēc idejas jau tur nekas slikts sarakstīts nebija (pēc analoģijas-tev būs tēvu un māti mīlēt un tikai labus darbus darīt) ,tikai ar to izpildīšanu gan bija švaki. Ja kādam būtu saglabājies teksts,būtu interesanti publicēt,kā tas viss izskatītos šodien.

 8. Man ir jautājums- Kurā no konferencēm uzstājās Vj. Dombrovskis??? Pēc bildes spriežot- pareizticīgo konferencē. Tad tā arī ir jāraksta……

 9. Maskava rullē,īsteno Maskavas patriarha vēstījumu stiprināt krievijas pareizticīgās baznīcas ietekmi postpadomju telpā

Draugiem Facebook Twitter Google+