×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

Spriež par mieru Ukrainā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pašā Ukrainā valda neticība, ka ES politiķu sarunas ar Krieviju varētu atnest mieru. "Miers pēc uzvaras" – vēsta plakāts, ko demonstranti nes Ukrainas aizstāvju dienā 14. oktobrī.

Vācijas, Francijas, Krievijas un Ukrainas vadītāji šodien Berlīnē rīko tikšanos, lai novērtētu Minskas miera līgumu īstenošanu.

Tā būs pirmā reize kopš Ukrainas krīzes sākuma 2014. gadā, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins oficiāli apmeklēs Berlīni. Kopā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Putinu samitā piedalīsies Francijas un Ukrainas prezidenti Fransuā Olands un Petro Porošenko.

Tikšanās “Normandijas formāta” samitā notiek pēc Vācijas kancleres Merkeles ielūguma cerībā, ka “notiks diskusijas par nākamajiem soļiem procesā, lai izbeigtu krīzi Ukrainas austrumos”. Arī Putins ir gatavs “darīt visu”, lai pavirzītu uz priekšu miera līgumu, teikts Kremļa paziņojumā. Putina lēmums piedalīties sarunās par Minskas līgumu nav saistīts ar situācijas eskalāciju Ukrainā, pavēstīja Kremlis. Minskas vienošanās nestrādāšanā Maskava tradicionāli apsūdz Kijevu. Tikmēr Porošenko paziņojis, ka Ukrainai nav “lielu cerību” par tikšanos Berlīnē. Olands pēc sarunām ar Porošenko ir aicinājis visas Ukrainas konflikta puses izstrādāt “ceļa karti”, lai panāktu strīda atrisinājumu. Plāna īstenošanas gadījumā Ukrainai būtu jāatgūst kontrole pār robežu ar Krieviju. Savukārt Somijas prezidents Sauli Nīniste vakar pēc sarunām ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti izteicās: “Mēs pārrunājām arī Ukrainas krīzi. Esmu pārliecināts, un mēs esam pilnībā vienisprātis, ka ES un starptautiskajai Rietumu sabiedrībai jāpatur spēkā sankcijas, ja netiek pildīta Minskas vienošanās.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+