×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

Spriež par “Rīgas cirka” darbības atjaunošanu

Foto: LETAFoto: LETA

“Rīgas Cirka” ēkā pirmdien, 15. februārī, notika jaunizveidotās krīzes pārvarēšanas komisijas sēde, lai meklētu risinājumus situācijai, kad nav iespējams rīkot cirka izrādes tai paredzētajā ēkā, un pēc iespējas ātrāk varētu atjaunot pilnvērtīgu cirka mākslas pieejamību skatītājiem, LA.lv pastāstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste iveta Bērziņa-Bebriša.

Sanāksmē nolemts, ka jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu cirka mākslas pastāvēšanu Latvijā ar mērķi saglabāt to augstā līmenī un plašai sabiedrībai pieejamu. Lai to paveiktu, vispirms jāapzina iespējamās pagaidu vietas mākslinieciskās darbības turpināšanai, mākslinieciskā un administratīvā personāla un ārzemju viesmākslinieku darba jautājumu risināšanu, juridisko aspektu sakārtošanu un finansiālo saistību risināšanu ar partnerorganizācijām.

Savukārt lai atjaunotu cirku, jāiziet caur vairākiem būvniecības procesa etapiem – jāveic padziļināta cirka ēkas izpēte, pamatojoties uz izpētes rezultātiem, jāveic projektēšanas darbi un pēc tam, ja nepieciešams, atjaunošana un pārbūve, norāda Bebriša.

Šobrīd attiecībā uz VSIA “Rīgas Cirka” ēku nepieciešams veikt steidzamākos darbus, kas skar fasādes sienas nostiprināšanu. Jau minēto ēkas pilnu izpēti būtu iespējams veikt, cerams, gada laikā. Līdz ar to par turpmāko VSIA “Rīgas Cirka” mākslinieciskas darbības stratēģiju varēs spriest tikai pēc gada.

Komisijā strādā Kultūras ministrijas kultūrpolitikas, personāla, būvniecības un juridiskās jomas speciālisti, kā arī VSIA “Rīgas Cirka” deleģētie pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+