×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

SPRK būs lielāka elastība atalgojuma jautājumu organizēšanā

Foto-LETAFoto-LETA

Tiks paaugstināta Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) finansiālā autonomija, patstāvība un neatkarība budžeta resursu izmantošanā un kvalificēta personāla piesaistīšanā, paredz 24.jūlijā valdībā atbalstītie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

Iepriekš Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāve Evita Urpena biznesa portālam “Nozare.lv” skaidroja, ka ar likumprojekta virzīšanu netiek paredzēta automātiska SPRK darbinieku atalgojuma paaugstināšana, bet gan lielāka elastīguma došana atalgojuma jautājumu organizēšanā, lai SPRK spētu nodrošināt kvalificētu darbinieku noturēšanu. SPRK kopējais atalgojumu fonds šajā gadā netiek palielināts.

Urpena skaidroja, ka kvalificēta personāla piesaiste ir būtisks priekšnosacījums SPRK noteikto funkciju kvalitatīvai izpildei, bet, saglabājoties regulatorā līdzšinējai kadru mainības tendencei, ir bažas par regulatora iespējām patreizējās atalgojuma sistēmas ietvaros piesaistīt un noturēt kvalificētu personālu. 2009.gadā darba tiesiskās attiecības ar regulatoru pēc darbinieka uzteikuma pārtrauca četri darbinieki, 2010.gadā – seši, bet 2011.gadā – 17 darbinieki.

“Ņemot vērā sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas sarežģītību un nozīmīgo ietekmi uz tautsaimniecību, kā arī lai varētu kvalitatīvi veikt Eiropas Savienības tiesību aktos, likumā “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un citos regulējamo nozaru tiesību aktos noteiktās funkcijas, SPRK ir jāpiesaista atbilstošs kvalificēts personāls ar pieredzi attiecīgajās jomās,” teica ministrijas pārstāve.

Likumprojekts paredz, ka SPRK darbinieku atalgojumu noteiks, ņemot vērā katra darbinieka kompetenci, amata vietu, darba sarežģītību, ievērojot likumā noteiktos kritērijus. Vienlaicīgi likumprojektā noteikts, ka atalgojumu nosaka, ņemot vērā valsts ekonomiskās attīstības ciklu un solidaritātes principu, tas ir, atlīdzības maksimālos apmērus piesaistot ekonomiskās izaugsmes vai recesijas ciklam solidāri ar citām valsts institūcijām, nodrošinot, ka maksimālā iespējamā mēnešalga nepārsniedz Ministru prezidentam noteikto mēnešalgu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+