×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. janvāris, 2012
Drukāt

SPRK: gāze un elektrība šogad dārgāka nekļūs

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas patērētājiem elektrības un gāzes cenas šogad nepalielināsies, trešdien intervijā Latvijas Radio teica Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes loceklis Rolands Irklis.

“Visvairāk cilvēkus uztrauc elektroenerģijas tarifi un gāzes tarifi – par tiem var teikt, ka šogad pilnīgi noteikti neplānojam lēmumus, kas var ietekmēt elektroenerģijas tarifu vai gāzes cenu patērētājiem. Gala patērētājiem elektrība noteikti dārgāka nepaliks,”  teica Irkls.

Viņš gan stāstīja, ka dabasgāzes cena pieaug, taču tas ir saistīts ar naftas cenu un valūtas kursa svārstībām pasaulē. Dabasgāzes cenu pieaugums ietekmē siltumenerģijas cenas. “Apkurē ar dabasgāzi šīs cenas mainās līdz ar dabasgāzes cenu izmaiņām. Mēs jaunus tarifus  apkurei neapstiprinām, bet, protams, var sagaidīt, ka nedaudz pieaugs cenas tajās pašvaldībās, kurās ir dabasgāzes apkure,”  teica SPRK padomes loceklis.

Irkls piebilda, ka tāpat pieaug šķeldas cenas un tā pērn un šogad sadārdzinājusies pat vairāk nekā dabasgāzes cenas.

SPRK  ir neatkarīga valsts iestāde, kas izveidota un darbojas, lai valsts regulējamajās nozarēs – enerģētikā, telekomunikācijās, pastā, dzelzceļa transportā – aizstāvētu sabiedrisko pakalpojumu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+