Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
10. aprīlis, 2015
Drukāt

SPRK: šogad apkures sezonā bijis straujākais siltuma tarifu kritums pēdējos trīs gados (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Šogad apkures sezonā piedzīvots straujākais siltuma tarifu samazinājums pēdējo trīs gadu laikā, aģentūrai BNS pavēstīja Sabiedrisko attiecību regulēšanas komisijas (SPRK) Komunikācijas nodaļas galvenā speciāliste Ieva Bethere.

Viņa informēja, ka kopš pagājušā gada novembra novērots dabasgāzes tirdzniecības cenas kritums, kuru dēļ mazinājās siltuma tarifi tiem uzņēmumiem, kuriem tie noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas.

Atbilstoši piektdien publiskotajam Latvijas dabasgāzes kompānijas “Latvijas Gāze” paziņojumam Latvijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājums paredzams arī jūnijā, maijā paliekot tādā pašā līmenī kā martā un aprīlī – 256,12 eiro par tūkstoti normālkubikmetru (eur/tūkst.nm3). Savukārt jūnijā dabasgāzes tirdzniecības cena tiek prognozēta 249 eur/tūkst.nm3.

Pēc Betheres teiktā, pakāpenisks dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājums novērots kopš 2014.gada novembra, kad dabasgāzes tirdzniecības cena bija 291,69 eur/tūkst.nm3. Savukārt decembrī tā bija 284,57 eur/tūkst.nm3, janvārī – 277,46 eur/tūkst.nm3, februārī – 270,35 eur/tūkst.nm3, bet martā un aprīlī – 256,12 eur/tūkst.nm 3.

“Līdz ar to vairākās Latvijas apdzīvotajās vietās, kur siltumenerģijas pakalpojuma sniedzējiem tarifi noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, siltumenerģijas tarifi bija mazāki. Vienlaikus pozitīvu ietekmi uz iedzīvotāju maksājumiem par siltumu atstāja labvēlīgie laika apstākļi (siltā ziema) – gan tiem, kuru siltumenerģijas pakalpojuma sniedzēju tarifi ir atkarīgi no dabasgāzes tirdzniecības cenas, gan tiem, kuru siltumenerģijas pakalpojuma sniedzējiem ir fiksēti gala tarifi,” sacīja Bethere.

Viņa atzīmēja, ka komersantiem, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, regulators apstiprina tarifus tabulas veidā noteiktam dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam. “Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainās arī siltumenerģijas gala tarifs, kas komersantam jāpiemēro,” skaidroja Bethere.

Kopumā Latvijā ir 30 komersanti, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas.

SPRK ir neatkarīga valsts iestāde, kas izveidota un darbojas, lai valsts regulējamajās nozarēs ‒ enerģētikā, telekomunikācijās, pastā, dzelzceļa transportā ‒ aizstāvētu sabiedrisko pakalpojumu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet kad rīdzinieki uz savu dzīvokļu radiatoriem beidzot sagaidīs attēlā redzamos termoregulatorus un,protams,arī alokatorus?

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (4)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+