Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
10. aprīlis, 2015
Drukāt

SPRK: šogad apkures sezonā bijis straujākais siltuma tarifu kritums pēdējos trīs gados (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Šogad apkures sezonā piedzīvots straujākais siltuma tarifu samazinājums pēdējo trīs gadu laikā, aģentūrai BNS pavēstīja Sabiedrisko attiecību regulēšanas komisijas (SPRK) Komunikācijas nodaļas galvenā speciāliste Ieva Bethere.

Viņa informēja, ka kopš pagājušā gada novembra novērots dabasgāzes tirdzniecības cenas kritums, kuru dēļ mazinājās siltuma tarifi tiem uzņēmumiem, kuriem tie noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas.

Atbilstoši piektdien publiskotajam Latvijas dabasgāzes kompānijas “Latvijas Gāze” paziņojumam Latvijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājums paredzams arī jūnijā, maijā paliekot tādā pašā līmenī kā martā un aprīlī – 256,12 eiro par tūkstoti normālkubikmetru (eur/tūkst.nm3). Savukārt jūnijā dabasgāzes tirdzniecības cena tiek prognozēta 249 eur/tūkst.nm3.

Pēc Betheres teiktā, pakāpenisks dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājums novērots kopš 2014.gada novembra, kad dabasgāzes tirdzniecības cena bija 291,69 eur/tūkst.nm3. Savukārt decembrī tā bija 284,57 eur/tūkst.nm3, janvārī – 277,46 eur/tūkst.nm3, februārī – 270,35 eur/tūkst.nm3, bet martā un aprīlī – 256,12 eur/tūkst.nm 3.

“Līdz ar to vairākās Latvijas apdzīvotajās vietās, kur siltumenerģijas pakalpojuma sniedzējiem tarifi noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, siltumenerģijas tarifi bija mazāki. Vienlaikus pozitīvu ietekmi uz iedzīvotāju maksājumiem par siltumu atstāja labvēlīgie laika apstākļi (siltā ziema) – gan tiem, kuru siltumenerģijas pakalpojuma sniedzēju tarifi ir atkarīgi no dabasgāzes tirdzniecības cenas, gan tiem, kuru siltumenerģijas pakalpojuma sniedzējiem ir fiksēti gala tarifi,” sacīja Bethere.

Viņa atzīmēja, ka komersantiem, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, regulators apstiprina tarifus tabulas veidā noteiktam dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam. “Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainās arī siltumenerģijas gala tarifs, kas komersantam jāpiemēro,” skaidroja Bethere.

Kopumā Latvijā ir 30 komersanti, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas.

SPRK ir neatkarīga valsts iestāde, kas izveidota un darbojas, lai valsts regulējamajās nozarēs ‒ enerģētikā, telekomunikācijās, pastā, dzelzceļa transportā ‒ aizstāvētu sabiedrisko pakalpojumu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bet kad rīdzinieki uz savu dzīvokļu radiatoriem beidzot sagaidīs attēlā redzamos termoregulatorus un,protams,arī alokatorus?

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+