×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. marts, 2012
Drukāt

SPRK: visticamāk, nākamos divus gadus elektrības cenas Latvijā nemainīsies

elektribas_skaititajs

Visticamāk, nākamos divus gadus elektrības cenas Latvijā nemainīsies, piektdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  prognozēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes priekšsēdētājs Valdis Lokenbahs.

“Es nevaru dot konkrētas prognozes par turpmākajiem gadiem tā iemesla dēļ, ka var parādīties vesela sērija principiāli jaunu izmaiņu.. No politiķiem un uzņēmuma [“Latvenergo”] pēc pēdējā tarifa pieauguma tika solīts, ka cenas nemainīsies nākamos trīs gadus. Gads ir pagājis. Es prognozēju, ka divus gadus varētu būt stabilas,”  teica SPRK vadītājs.

Viņš skaidroja, ka iespējamo elektrības cenu pieaugumu noteiks situācija gāzes tirgū. “Gāzes cena ir piesieta pie naftas cenas – ja gadījumā naftas cenas kritīsies, tad arī gāzes cenas samazināsies,” piebilda Lokenbahs.

“Gāzes cenas, visdrīzāk, paliks pašreizējā līmenī, jo ir vairākas lietas, kas liecina, ka nevajadzētu strauji tām mainīties,”  teica regulatora vadītājs.

Viņš uzsvēra, ka pašreizējā elektrības cena Latvijā ir ekonomiski pamatota. “Var gribēt zemākas cenas, taču ir ekonomiskais pamatojums tām cenām, kas ir. Mūsu cena 10,8 santīmi tiešām ir ekonomiski pamatota cena. Valsts gan ļoti labi apzinās, ka tā cena ir ārkārtīgi augsta, un tieši tāpēc izmanto visas esošās sviras, lai atvieglotu cilvēku iespējas iegādāties produktu un tāpēc ir atlaides,”  stāstīja regulators.

SPRK  ir neatkarīga valsts iestāde, kas izveidota un darbojas, lai valsts regulējamajās nozarēs ‒ enerģētikā, telekomunikācijās, pastā, dzelzceļa transportā ‒ aizstāvētu sabiedrisko pakalpojumu lietotāju intereses un veicinātu sabiedrisko pakalpojumu attīstību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+