×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. oktobris, 2012
Drukāt

Šprotu ražotāji piedalīsies vērienīgā pārtikas izstādē Parīzē

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamnedēļ Parīzē notiekošajā pārtikas preču izstādē “Sial 2012” piedalīsies pieci Latvijas šprotu un citu zivju konservu ražotāji, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Latvijas Zivrūpnieku savienības izpilddirektors Imants Cīrulis.

Nolūkā piedāvāt produkciju potenciālajiem sadarbības partneriem un palielināt eksporta apjomus izstādē piedalīsies SIA “Sabiedrība IMS”, AS “Brīvais vilnis”, SIA “Gamma A”, SIA “Zilā lagūna” un SIA “Karavela”.

Latvijas uzņēmumi izstādē piedāvās vairāk nekā 130 produkcijas veidu, tostarp dažāda veida šprotes, kā arī konservētus lašus, mencu aknas, pastētes un konservus no Baltijas jūras un okeāna zivīm. Produkcija tiks izlikta kopējā 80 kvadrātmetrus lielā stendā. Dalība izstādē tiek finansēta no Eiropas Zivsaimniecības fonda līdzekļiem.

Starptautiskā izstāde “Sial” tiek rīkota kopš 1964.gada. Izstāde ir pasaulē lielākais pārtikas sektora inovāciju tirgus, un tās apmeklētāji ir tikai nozares profesionāļi – pārtikas un dzērienu vairumtirgotāji, tirgotāju kooperatīvi, pārtikas industrijas pārstāvji. Vidējais izstādes apmeklētāju skaits ir 136 000, no kuriem vairāk nekā 84 000 ierodas no 200 valstīm.

Šogad izstāde notiks no 21.oktobra līdz 25.oktobrim.

Zivrūpnieku savienības biedri apvieno desmit uzņēmumus. Šā gada pirmajā pusē, salīdzinot ar 2011.gada attiecīgo laika posmu, kopējie uzņēmumu ražošanas un eksporta apjomi pieauguši par 14%. Kopumā saražoti 96,15 miljoni zivju konservu kārbu. Gada sākumā uzņēmumos bija nodarbināti 2528 strādājošie. Produkcija tiek eksportēta vairāk nekā 97% apjomā uz 40 valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+