Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
20. septembris, 2013
Drukāt

Šprotu ražotāji saņem zelta medaļas izstādē Maskavā

FOTO: LETAFOTO: LETA

Latvijas ražotāju produkcija, kurai piešķirts Nacionālās pārtikas kvalitātes "Zaļā karotīte" zīmols.

Latvijas šprotu ražotāji starptautiskajā izstādē “World Food Moscow 2013” saņēmuši četras zelta medaļas konkursos par gada labāko produktu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja biedrības “Rīgasšprotes” vadītājs Imants Cīrulis.

Divas zelta medaļas saņēma SIA “Sabiedrība IMS” – par “Rīgas šprotēm” stikla kārbā un par “Kūpinātas foreles fileju eļļā”. Pa vienai zelta medaļai saņēma SIA “Gamma-A” par lielajām šprotēm eļļā “Vecrīga” un SIA “Līcis-93” paršprotēm eļļā “Rīgas zelts”.

Cīrulis norādīja, ka izstādes laikā notika tikšanās ar jau esošajiem pircējiem no Krievijas, Ukrainas, Kazahstānas, Vidusāzijas un citām valstīm, lai vienotos par turpmāko zivju konservu eksporta apjomiem. Tāpat stendu apmeklēja arī liels skaits jaunu pircēji, kurus galvenokārt interesēja Latvijas uzņēmumu piedāvātie šprotu konservi.

Kā ziņots, izstāde “World Food Moscow 2013” notika no 16. līdz 19.septembrim. Zivrūpniekus tajā pārstāvēja zvejas produktu pārstrādes uzņēmumi SIA “Unda”, SIA “Rānda”, SIA “Līcis-93”, SIA “Sabiedrība IMS” no Mērsraga, AS “Brīvais vilnis” no Salacgrīvas, SIA “Gamma-A” un SIA “Karavela” no Rīgas un AS “Ventspils ZKK”.

Šī ir atzīta pārtikas produktu un dzērienu izstāde rudens sezonā Krievijā, kur tiekas ražotāji, produkcijas izplatītāji no vairāk nekā 70 valstīm.

Biedrības “Rīgas šprotes” uzņēmumi izstādīja produkciju kopējā 160 kvadrātmetru stendā ar vairāk nekā 115 produkcijas veidiem, tajā skaitā tādiem atzītiem produktiem kā “Rīgas šprotes”, “Cara šprotes”. Tāpat tika eksponēti konservēti laši, mencu aknas, pastētes un konservi no Baltijas jūras un okeāna zivīm, zivju kulinārijas izstrādājumiem.

Biedrība “Rīgas šprotes” izveidota 1996.gadā, un tajā apvienojušies septiņi uzņēmumi. Biedrības uzņēmumu apgrozījums 2012.gadā sasniedza 97,41 miljonu latu, kas ir par 17% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Kopā uzņēmumos nodarbināti 3199 darbinieki. Pagājušajā gadā saražoti 187 miljoni zivju konservu kārbu. Šproturažošanas apjoms palielinājies par 24%, pārstrādātas 23 900 tonnas brētliņu, 13 900 tonnu reņģu un 7600 tonnu okeāna zivju. Produkcija tiek eksportēta 97% apjomā uz vairāk nekā 40 valstīm.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+