Uncategorized

Šprotu ražotāji saņem zelta medaļas izstādē “World Food” Maskavā 0

Foto – LETA

Latvijas šprotu ražotāji starptautiskajā izstādē “World Food Moscow 2013” saņēmuši četras zelta medaļas konkursos par gada labāko produktu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja biedrības “Rīgas šprotes” vadītājs Imants Cīrulis.

 

Divas zelta medaļas saņēma SIA “Sabiedrība IMS” – par “Rīgas šprotēm” stikla kārbā un par “Kūpinātas foreles fileju eļļā”. Pa vienai zelta medaļai saņēma SIA “Gamma-A” par lielajām šprotēm eļļā “Vecrīga” un SIA “Līcis-93” paršprotēm eļļā “Rīgas zelts”.

Cīrulis norādīja, ka izstādes laikā notika tikšanās ar jau esošajiem pircējiem no Krievijas, Ukrainas, Kazahstānas, Vidusāzijas un citām valstīm, lai vienotos par turpmāko zivju konservu eksporta apjomiem. Tāpat stendu apmeklēja arī liels skaits jaunu pircēji, kurus galvenokārt interesēja Latvijas uzņēmumu piedāvātie šprotu konservi.

Kā ziņots, izstāde “World Food Moscow 2013” notika no 16. līdz 19.septembrim. Zivrūpniekus tajā pārstāvēja zvejas produktu pārstrādes uzņēmumi SIA “Unda”, SIA “Rānda”, SIA “Līcis-93”, SIA “Sabiedrība IMS” no Mērsraga, AS “Brīvais vilnis” no Salacgrīvas, SIA “Gamma-A” un SIA “Karavela” no Rīgas un AS “Ventspils ZKK”.

Šī ir atzīta pārtikas produktu un dzērienu izstāde rudens sezonā Krievijā, kur tiekas ražotāji, produkcijas izplatītāji no vairāk nekā 70 valstīm.

Biedrības “Rīgas šprotes” uzņēmumi izstādīja produkciju kopējā 160 kvadrātmetru stendā ar vairāk nekā 115 produkcijas veidiem, tajā skaitā tādiem atzītiem produktiem kā “Rīgas šprotes”, “Cara šprotes”. Tāpat tika eksponēti konservēti laši, mencu aknas, pastētes un konservi no Baltijas jūras un okeāna zivīm, zivju kulinārijas izstrādājumiem.

Biedrība “Rīgas šprotes” izveidota 1996.gadā, un tajā apvienojušies septiņi uzņēmumi. Biedrības uzņēmumu apgrozījums 2012.gadā sasniedza 97,41 miljonu latu, kas ir par 17% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Kopā uzņēmumos nodarbināti 3199 darbinieki. Pagājušajā gadā saražoti 187 miljoni zivju konservu kārbu. Šproturažošanas apjoms palielinājies par 24%, pārstrādātas 23 900 tonnas brētliņu, 13 900 tonnu reņģu un 7600 tonnu okeāna zivju. Produkcija tiek eksportēta 97% apjomā uz vairāk nekā 40 valstīm.

LA.lv