×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. novembris, 2015
Drukāt

Sprūds: nav pieļaujama milzīgu un neviena nekontrolētu bēgļu masu ieplūšana Eiropā (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Lai arī patlaban Eiropas Savienības (ES) vadītāji sola stāties pretī apdraudējumam ar visiem nepieciešamajiem līdzekļiem, tomēr būs visai grūti atrast efektīvus instrumentus lai risinātu terorisma problēmu, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

“Terora akti Parīzē izraisīja šoku un satraukumu, tāpēc pirmajās dienās tiek nākts klajā ar skaļiem paziņojumiem. Tomēr turpmāk būs grūti rast instrumentus, lai risinātu problēmas, kas saistās ar terorisma radīto apdraudējumu,” sacīja Sprūds.

Viņš norādīja, ka jāsaprot – terorisms ir uz palikšanu, jo pasaule ir ļoti cieši saistīta, turklāt jaunākās tehnoloģijas un komunikācijas līdzekļi ļauj teroristiem ātri panākt savus mērķus – parādīt savus terora aktus un sēt bailes sabiedrībā.

“Grūti ir arī cīnīties ar radikālo domāšanu, jo radikālismu nevar sabombardēt un tam nevar uzlikt roku dzelžus,” sacīja Sprūds.

Jautāts, kādai rīcībai tagad vajadzētu sekot, Sprūds sacīja, ka pirmkārt ES ir aktīvāk jāiesaistās Tuvo Austrumu krīzes risināšanā un jāatrod kāda iespējamā miera formula. “Tas būs grūti, taču zināmas iestrādnes ES jau ir, piemēram, arī Irānas miera sarunu iniciatīva sākotnēji nāca no Eiropas, tāpēc ir jāmēģina rast risinājumus,” skaidroja Sprūds.

Otrkārt, visā ES jābūt vienādi bargai likumdošanai pret radikālām organizācijām, norādīja Ārpolitikas institūta direktors. Piemēram, Vācijā un Lielbritānijā pret radikālām organizācijām vērstie likumi ir visai bargi, taču Francijā tie līdz šim tādi nebija.

“Treškārt, ir jārisina bēgļu jautājums, kas saglabās savu aktualitāti un kā Damokla zobens karājas virs ES. Būs nepieciešama daudz lielāka saskaņotība un daudz rūpīgākas patvēruma meklētāju pārbaudes. Turpmāk nebūtu pieļaujama milzīgu un neviena nekontrolētu bēgļu masu ieplūšana Eiropā,” sacīja Sprūds.

Jautāts, vai ir atbalstāmi jau izskanējušie aicinājumi atjaunot robežkontroli starp ES valstīm, Sprūds sacīja, ka tas nebūtu jādara, jo brīva ceļošana bez robežām ir viena no galvenajām ES pievilcībām. “Tomēr viena robeža ir jākontrolē un tā ir ES ārējā robeža. Neaicinu uz sienu būvēšanu starp valstīm, taču uz ārējās robežas kontrolei ir jābūt, lai nenotiktu milzīgu masu nekontrolēta pārvietošanās pāri robežai,” sacīja Sprūds.

Jau vēstīts, ka teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti 129 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par terora aktiem uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. paši sapinušies savos liberālisma pinekļos! teroristiem ir vel lielākas cilvēktiesības, lielāka pulcēšanās brīvība, vārda brīvība nekā parastam pilsonim. ja es uzrakstu, ka neciešu muslimus, mani tūlīt apsaukā par ksenofobu, rasistu, galēji labējo ekstrēmistu.teroristi gan ir labie, izraidīt no Eiropas viņus nedrīkst, jo tad tiks pārkāptas viņu tiesības, viņi esot jāintegrē! strādāt viņi nevar, jo ticība neatļauj, un ticība ir jārespektē, jo mēs esam demokrāti! padumjā ES pati sev kapu rok!

 2. Nekādu robežkontroli Atbildēt

  Teroristiem jāļauj brīvi ceļot!

 3. Brīva ceļošana bez robežām īpaši pievilcīga ir teroristiem.Tādēļ robežkontrole ir jāatjauno nekavējoties!

 4. Kāds seko līdzi, ko šobrīd politiķi saka Lietuvā un Igaunijā? Ja Polija atsakās uzņemt bēgļus un slēdz robežu, tad Latvijai sauszemes robeža ar Eiropu beigsies starp Poliju un Lietuvu, un visi dižie projekti par Rail Baltica izkūpēs gaisā. Uzņemsim bēgļus, neesot Eiropā – vai tāds ir Straujumas un Vējoņa plānprātīgais sapnis? Rezultātā mēs Eiropai būsim tāds pats pamests anklāvs, kā Krievijai Kaļiņingrada – tur sagrūsti ieroči, te pašnāvnieki… Tikai kāds mums, latviešiem, no tā labums, turklāt tie mežoņi pat negrib strādāt. Tas viss tikai tāpēc, lai kāda personu grupa varētu baroties Briselē, un čekas/kompartijas sarkanie baroni – lielsaimnieki peldētos Eiropas miljonos, un visu izaudzēto eksportētu, te atstājot tikai ar Raundapu piesārņotu augsni?

 5. Tas ir bizness – prasiet Vienotības tantei – jau šodien rausta valodu, bet pieņems…

 6. Sprud ta NERUNA straujuma tevi demisiones tapat ka Matisu, jo tie muslini vinai LOTI TUVI SIRDIJ.

 7. Diemžēl, tie nekontrolētie pūļi jau ir ES. Patreizējie ES līderi ir izturējušies pārāk vieglprātīgi un iznāca kā tai parunā,ka suni baro tad,kad vilks jau aitās. It sevišķi jau Junkers paziņojot,ka bēgļus nedrīkst šķirot ne pēc ticības,ne pēc filozofijas, būtībā ir publiski paudis ne jau gaišu prātu.Pēc viņa teiktā iznāk,ka mums jāpieņem ir arī noziedznieki un slepkavas,jo arī viņiem taču ir sava filozofija. Neticu šādu varas vīriņu intelektuālājām spējām būt patiesiem ES līderiem.
  Mēs esam vairāk apdraudēti kā jebkad.

 8. Kā redzam nesenajā Igaunijas piemērā (vēl pirms terora aktiem Parīzē),tad pat neliela migrantu masa var radīt milzīgas problēmas!

Draugiem Facebook Twitter Google+