×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Sprūds: Nevajag pārspīlēt ar Krievijas spēju sairdināt Eiropas Savienību (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds

Krievija vēlas mazināt Eiropas solidaritāti, taču nevajadzētu pārspīlēt ar tās spēju sairdināt Eiropas Savienību (ES), otrdien intervijā “TV24” sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds.

Viņš norādīja, ka Krievija vēlas slēgt divpusējas vienošanās ar atsevišķām ES valstīm, piemēram, Grieķiju un Kipru, tādējādi mazinot solidaritāti Eiropā, taču Krievijas spēja sagraut ES būtu pārspīlēta.

“Eiropa nav tik vāja, lai arī ir zināmas pretrunas. Kaut kādos jautājumos Putins Eiropu ir mobilizējis, tāpēc nevajag pārspīlēt ar Krievijas spēju sairdināt Eiropas Savienību,” uzsvēra Sprūds.

Viņš pavēstīja, ka Krievijas ambīcijas nav mazinājušās, tieši otrādi, ja ekonomiskā situācija pasliktināsies, Krievijai iespējams būs nepieciešams “izspēlēt patriotisma kārti”, vienlaikus uzsverot, ka valsts ir tik spēcīga, cik vājas ir tās kaimiņvalstis. Sprūds uzskata, ka, lai gan Latvija ir spēcīgāka par Ukrainu, tomēr kopumā valsts ir pietiekoši ievainojama un arī Latvijai ir savi izaicinājumi, ar kuriem jārēķinās.

Komentējot Latvijas nostāju Ukrainas konflikta kontekstā, Sprūds norādīja, ka ir situācijas, kurās būtu jāpauž skaidrāka nostāja, taču asai nostājai nebūtu jābūt kā pašmērķim, jo jāspēj rast valoda ar visām valstīm.

“Asa nostāja nav pašmērķis. Pašmērķis ir gudra nostāja. Gribētos, lai mūsu prezidents būtu bijis izteiksmīgāks, bet kopumā nevajag būt asākajiem un radikālākajiem. Attiecības ar Krieviju ir arī par mūsu attiecībām ar amerikāņiem, francūžiem, vāciešiem un tā tālāk. Rinkēviča brauciens uz Maskavu ir bijis pilnīgi vietā, jāspēj rast valoda ar visiem,” pauda Sprūds.

Viņš arīdzan izteica cerību, ka pēc Latvijas prezidentūras ES Padomē, būs iespēja turpināt sniegt savu pienesumu Eiropas Savienībai, tāpat kā to dara lietuvieši, kas pēc prezidentūras turpina aktīvi iesaistīties dažādos procesos.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. … Spruds un parejie nomenaklaturas uzstaditie balelini BEZABRENES ADMINISTRACIJA vel nesajedz, ka demokratija, kaut masu atbalstita spej stradat efektivi un pastavet TIKAI caur tas ieveleto savstarpejo uzticibu viens otram un tas merkiem … 5. kolonnas strada visas valstis, celusas no visadiem agresivam avotiem … !!!

  …Tamdel, ka Lietuvas Prezidentei uzticas, un ta ir ienemusi redzamu vietu ES vadiba … nenozime, ka pasreizejie bijusie nomenaklaturas kazokmeteji un setas sedetaji no Bezabrenes tiks pacelti ari tur … tie nav nopelnijusi NEVIENA UZTICIBU … !

 2. Tas viss ir pareizi, tikai tad, kad tam nav nekādas sakarības ar Krieviju. Ja runājam par Krieviju, tad jāsaprot ka krievs, savā apkārtienē, atņems vai sagraus visu, ko viņam atļaus. Izķēzis Eiropā tik, cik pietiks naudas uzpirkšanai. Tā situācija, kāda šodien ir iestājusies, raksturo tikai Krievijas šodienas iespējas, proti, uz vairāku pagaidam viņam trūkst spēku. Pārāk daudz ir izzagts un vienkārši izsaimniekots. Un te ari ir visa tā gudrā diplomātija un politika. Vienkārši runājot, ar diplomātiju, politiku un parasto cilvēcisko gudrību tam nav nekādu sakaru.

  • Un vēl vajag ņemt vērā,ka Krievijas uzmanība kopš 1917.gada nepārtraukti un nepielūdzami tika vērsts uz tai pieguļošu valstu sašķelšanu un pakļaušanu. Šim mērķim Krievija pieiet ar fanātiķa neatlaidību un nav atmetusi šai darbībai ar roku nevienu dienu,ne Staļina,ne Hruščova,ne Brežņeva, ne Gorbačova,ne Jeļcina laikos. Un organizācijas ir saukušās visdažādāk:ČK,NKVD,GRU,VDK,FSB-uzdevums palicis nemainīgs,jebkādiem līdzekļiem graut pakļaujamās valstis.

 3. SPRŪDA kungs, VAI Jūs ticat, KO ESAT PASACĪJIS??? ES NĒ!!! Krievija VAR sairdināt VISU, KAS IRST!!! Arī ES!!!!!!!!!!!

 4. nacionālajām Rietumu tautām gan būtu jāizprot šo divu nosacīto patriotismu (impērijas un nacionālas valsts) pretējā darbība un savstarpēji antagonistiskā būtība.
  Jo impēriskais patriotisms ir veidojies kā šovinisms, – uzbrūkot, iekarojot un paklāujot citas tautas, bet nacionālais patriotisms – aizstāvot savu tautu; aizstāvot savu senču vairāku paaudžu pēctecībā integrēto mantojumu – valodu un kultūru.

  • Krievu patriotisms ir veidojies tieši kā impēriskais. Tā arī ir šodienas Krievijas slimība, ko jaizslimo. Frāzes tipa “Pokoreniye Yermakom Sibiri; …Vremon Ochakova i pokoren’ya Kryma…” stāv Krievijas pilsoņiem galviņās no skolu laikiem un kā kaut kas pozitivs. Tas jo projām nav izņemts no skolu programmam.

 5. Krievija kā m..ka,vienmēr grib ielīst kādā ģimenē,kur kaut kas iet bišķi greizi.

Draugiem Facebook Twitter Google+