×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

Sprūds: Vēstule Trampam ir vietā, bet nepārspīlēsim ar iespējām ietekmēt viņu (10)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Andris Sprūds

Vairāku Eiropas līderu vēstule jaunievēlētajam ASV prezidentam Donaldam Trampam, brīdinot par Krievijas prezidenta Vladimira Putina iespējamiem plāniem, ir “adekvāta un vietā”, raidījumam “LNT Ziņas” trešdien vērtēja Latvijas Ārpolitikas institūta vadītājs Andris Sprūds.

Cits jautājums – vai tā atradīs dzirdīgas ausis Baltajā namā.

“Nepārspīlēsim ar to, ka tas mainīs vai nemainīs Donalda Trampa politiku. Tas varbūt var kaut kur aizķerties un aizķersies republikāņu aprindās, aizķersies padomdevēju aprindās. Bet, vai Donalds Tramps iepazīsies ar šo vēstuli, par to vēl ir zināmi jautājumi. Bet kopumā tas neizslēdz to, ka tas ir jādara. Par sevi ir jādod zināt, jo klusēšanu mazas valstis šajā situācijā atļauties nevar,” uzskata Sprūds.

Vēstuli parakstījusi bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura Trampu uzskata par potenciāli bīstamu.


“Es baidos, ka viņš varētu apdraudēt drošību ne tik vien mums, bet pats savai zemei un arī saviem ne tik vien Eiropas, bet arī sabiedrotajiem citviet pasaulē. Viņa tendence būt ļoti impulsīvam un nākt ar straujiem paziņojumiem ir potenciāli bīstama,” komentēja Vīķe-Freiberga.

No Latvijas vēstuli parakstījis arī Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Kalniņš (V).

“Tas ir, kā mēs to redzam. Tur bija ne tikai baltieši, bet arī Karls Bilts no Zviedrijas. Es domāju, ka tas ir ļoti svarīgi, jo tas parāda, ka tie draudi mūsu drošībai ir reģionāli draudi,” tā savukārt norādīja Kalniņš.

Vēstuli parakstījuši vairāki bijušie un esošie politiķi galvenokārt no Austrumeiropas valstīm. Vienlaikus apsveicot Trampu ar ievēlēšanu, viņus uztrauc iespējamās izmaiņas ASV ārpolitikā. Trampam tiek atgādināts par Krievijas agresiju Ukrainā, norādot, ka būtu kļūdaini atcelt pret Krieviju noteiktās sankcijas. Vēstules autori Trampu aicina nelolot ilūzijas par Putinu.

“Nešaubieties – Vladimirs Putins nav Amerikas sabiedrotais. Tāpat viņš nav uzticams starptautiskais partneris,” teikts vēstulē. Tramps tiek brīdināts, ka “darījums ar Putinu neatnesīs mieru. Gluži pretēji, tas padarīs karu vairāk iespējamu. Piekāpšanos Putins uzskata par vājuma pazīmi. Viņš būs noskaņots pārbaudīt, cik uzticama ir Amerika, uz frontes līnijas esošajās NATO valstīs, tādās kā Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija.”

Vēstules noslēgumā Tramps tiek aicināts nevājināt ASV un Eiropas attiecības. Tās autori uzsver: “Krievijai ir jāredz – ja mums uzbrūk, mēs kļūstam stiprāki, nevis vājāki.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Muša sēdēja zirgam uz auss un lepni džinkstēja: “Re, kā MĒS pa smuko aram, ecējam, vāģus velkam un taml. lietderīgi izpildāmies!”” ?

  =======

  Mediju ziņa (2016. gads): “Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēlētāji ir izdarījuši savu izvēli. Sveicu jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu ar uzvaru vēlēšanās!”, esot šodien, 2016. gada 9. novembrī, tūlīt pēc ASV prezidenta vēlēšanu provizorisko rezultātu paziņošanas paudis viedokli Latvijas pašreizējais “valsts prezidents” R. Vējonis ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ). “Latviju un ASV saista kopīgas demokrātiskas vērtības. ASV vienmēr ir bijušas un arī turpmāk būs Latvijas stratēģiskais partneris un nozīmīgs NATO sabiedrotais. Latvija turpinās attīstīt politisko, drošības un ekonomisko sadarbību ar ASV”, esot “savā paziņojumā norādījis Vējonis. “Turpināsim kopīgi strādāt, nodrošinot gan kolektīvo aizsardzību, gan cīņu pret terorismu, kā arī citiem mūsdienu drošības izaicinājumiem!”, esot aicinoši uzsvēris šis politiķis…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): Šīs valsts saeimas “tautas kalpu” jaunievēlētais “valsts prezidents” un izbijušais “aizsardzības ministrs” R. Vējonis ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) esot “nosūtījis vēstuli ASV prezidentam Barakam Obamam, norādot, ka šogad aprit 75 gadi kopš ASV valsts deklarācijas par Baltijas valstu neatkarību parakstīšanas, un izsakot pateicību ASV par nelokāmo atteikšanos atzīt Baltijas valstu iekļaušanu Padomju Savienībā 1940.gadā”. “Šajā vēstulē Vējonis uzsvēris, ka Latvijai ASV nostāja bijusi būtiska gan tobrīd, gan tagad, kā arī min abu valstu daudzos kopīgos mērķus, atzīmējot stratēģisko partnerību, kā pamatā ir mīlestība pret brīvību un demokrātiju, strādājot globālai drošībai un stabilitātei”. Savukārt “runājot par situāciju aktuālajā ģeopolitiskajā reģionā, Vējonis uzsvēris, ka notikumi pēdējā laikā ir parādījuši, ka ilgstošu mieru Eiropā nevajadzētu uzskatīt par pašsaprotamu, un savā vēstulē Vējonis arī pateicas ASV prezidentam par apsveikumu viņam, stājoties Latvijas prezidenta amatā, uzsvērti apliecinot, ka viņš ar savu darbu veicinās sadarbības starp Latviju un ASV izaugsmi gan divpusējā, gan daudzpusējā līmenī”…
  ——-
  Mediju ziņa (2012. gads): Izbjušais šīs valsts saeimas “tautas kalps”, pašreizējais “eksbaņķieris, miljonārs, superpensionārs” un “valsts prezidents” A. Bērziņš ( eks-PSKP, ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) esot “pamanījies kā viens no pirmajiem apsveikt amatā pārvēlēto ASV prezidentu Baraku Obamu un paudis pārliecību, ka Obama turpinās veicināt demokrātijas un brīvības ievērošanu pasaulē”. “Bērziņš nosūtījis Obamam vēstuli, sveicot viņu ar pārvēlēšanu prezidenta amatā, cita starpā arī atgādinot, ka Latviju ir ieinteresēta aktīvās transatlantiskās partnerattiecībās ar ASV, kopīgi veicot starptautiskas misijas, kas saistāmas ar demokrātijas veicināšanu un drošākas pasaules veidošanu”, esot “informējušas sabiedrību “prezidenta preses dienesta” atbildīgās amatpersonas”. ”Ar prieku gaidu jebkuru iespēju, partnerattiecības saites starp mūsu valstīm stiprināt vēl tālāk, lai tādējādi veicinātu mūsu valstu bagātību un attīstību, kā arī apliecinu savu augstāko atbalstu un labākos laimes vēlējumus Jūsu turpmākajā un cēlajā darbā”, esot “savas prezidentam Obamam veltītās apsveikuma vēstules noslēgumā uzsvēris prezidents Bērziņš”…
  —–
  Mediju ziņa (2008. gads): “Valsts prezidents V. Zatlers apsveicis demokrātu kandidātu Baraku Obamu ar uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās”, informē Zatlera preses dienests. “ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un Baraks Obama ir Latvijas draugs, tāpēc esmu pārliecināts, ka ar Obamas uzvaru vēlēšanās turpināsies ciešā sadarbība, kas izveidojusies starp Latviju un ASV”, publiski paziņojis Zatlers, kurš esot pamanījies “viens no pirmajiem nosūtīt apsveikumu jaunajam ASV prezidentam”…
  —–
  .
  Paklanījiens (taisnā leņķī, cerīgs).
  ( ‘teksta tiešraide’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Baltā Namā “bosu” ‘stiķē’ ~
  MZ “prezis” ‘spamu driķē’:
  Jāpasteidzas bučot… (roka) ~
  ‘Prezents tēmā jāuzmoka’:
  .
  “Sveicu ‘yankee’ prezi(dentu),
  Un, ar žestu “ekselentu”,
  Paklanījies (taisnā leņķī),
  Vēlu sekmes “Bosa beņķī”!
  .
  CERĪGS atļaujos būt (dikti) ~
  Sadarbība ‘neies’ slikti,
  “āmuriem” ar MZ “valsti”:
  Par to gādās ‘SILES balsti’!
  .
  JĀCER – rēķināties varu,
  Ka bez mums nevienu karu,
  Arī turpmāk nevinnēsiet ~
  “Bāleliņus” ‘rekrutēsiet’?…
  .
  Vēl – uz ‘kodol-širmi’ CERU:
  Bieži ‘buldurjāņus’ dzeru,
  Šķielējot uz ‘austrumkraju’ ~
  Vai tur “nāburgs” nesāks ‘haju’…
  .
  Personīgi – gribu CERĒT,
  ‘Kolēgam’ par ‘čomu’ derēt,
  Bet, ja izsauks atskatīties ~
  “Stratēģiski” ‘izpildīties’…
  .
  Vispār – CERU sastrādāties:
  Sazvanīties, papļāpāties,
  Pildīt “notas”, “direktīvas”…
  Un – bez muguriņas stīvas!…”

  Jož uz pastu “bauris” fiksi:
  “Pirmais apsveicējos tiksi ~
  Pirmais CERI ziņot ‘jeņķiem’:
  Gatavs (ap)kalpot, bez kreņķiem!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Ak ka brinos par #so novitusas plavas pukes gajienu pa plavu#vinai interesanti NEMAZ NAV NEERTI vel PARAKSTITIESvispirms NOZAIMO TAD PIELIEN KA ,varbut ta ir vinas IKDIENA.

 3. ir politisko sīkpiržu un visādu expolitiķu vēlme izlikties nozimigiem, nekas vairāk. nopietni ļaudis tādas muļķibas neraksta/nerunā

 4. Atkal Latvija pasaulei prieksā.Nu nevajag bez ziepēm līst… Jūs taču pirms vēlēšanām Trampu par cilvēku neskaitijāt,pirmā ar saviem spriedelējumiem izcēlēs bezsmadzeņu Freiberga.

 5. Izredzes Trampu ietekmēt ir mazāk kā minimālas.Ja Hilerijas sponsori viņas atbalstam ieguldīja miljardu $,tad Tramps pārsvarā pats finansēja savu vēlēšanu kampaņu un viņš nav atkarīgs no sponsoriem.Trampam ir brīvas rokas darīt to ko uzskata par vajadzīgu ,pirmkārt sev,savam klanam,ģimenei un tad ASV.
  Tā kā kaut kādu ārpus ASV dzīvojošu nabagu lūgumi Trampam ir neinteresanti.

  • Ja vien šis cilvēks patiešām nav kretīns, viņš ”nelēks uz ecēšām”, kā daudzi tā saucamie eksperti uzskata – kā nekā viņam ir bērni, kuri paliks pēc viņa un dzīvos tepat uz Zemes.

 6. LABVĒLIS iz hilarejas sirdsdraudzenu kluba Atbildēt

  Labi, ka tā, labi, ka tā !!!
  Ka paspēja laikā …. Kā gan tas T. būtu varējis bez šitā rakstugabala noorientēties !!!
  …. Mūsu pagalmā ari ir tāda kundzīte – tikko kā kas no jauna iemitinās, skrien klāt visus apsūdzēt – šitais luņu barinš to tanti kaut kā ļoti atgādina .
  Un jāteic, ka, lai kā nepūlētos, tante nav cieņā nemaz un ne pie viena … – nu bet šitajiem – KAROGS ROKĀS !

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nevajag “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).” ?

  =======

  Mediju ziņa (2016. gads): Saskaņā ar jaunākajiem “Amerikas savienoto valstu” (ASV) prezidenta vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem, otrdien 2016. gada 8. novembrī notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās republikāņu kandidāts Donalds Tramps ir izvirzījies vadībā ar 289 elektoru balsīm, viņam seko demokrātu kandidāte Hilarija Klintone ar 218 balsīm. Lai kļūtu par ASV prezidentu un tā dēvētā “Baltā nama” saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam ir nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts. Pasaules mediji, kas iepriekš demonstrēja visnotaļ skeptisku un nereti arī klaji ņirdzīgu attieksmi pret republikāņu partijas izvirzīti ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu, jau steidzas ziņot par Trampu, kā jauno ASV prezidentu. Savā uzvaras runā Tramps solīja būt prezidents visiem amerikāņiem, kā arī informēja, ka saņēmis zvanu no Klintones: viņa savu konkurentu apsveikusi ar uzvaru…
  ——-
  Mediju ziņa (2008. gads): Saskaņā ar jaunākajiem ASV prezidenta vēlēšanu rezultātiem, Demokrātu partijas kandidāts Baraks Obama ir izcīnījis 297 vēlētāju kolēģijas balsis, kas ir pietiekami, lai kļūtu par valsts prezidentu. Savukārt Republikāņu partijas kandidāts Džons Makkeins ir ieguvis vien 145 kolēģijas balsis un pat visu to štatu atbalsts, kuros rezultāti vēl nav zināmi, nedotu viņam nepieciešamo skaitu. Lai kļūtu par ASV prezidentu un Baltā Nama saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts…
  ——-
  .
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka!”
  ( iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  Kaut kur Zemes otrā galā,
  Lielā Dīķa viņā malā,
  SVEŠĀ “valstī” streso ‘jeņķi’?
  Letiņš par to ‘neķer kreņķi’.
  .
  Kaut kur tālu – SVEŠAS spēles:
  Tur, kur “prezi(dentu)” vēlēs,
  SVEŠI pretendenti cīnās?
  Letiņš par to neizbrīnās.

  (2008. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ’vinne ķešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ’gar… (nāsi)’?
  Letiņš smīn par tādu ‘špāsi’:
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā”… (‘NEbalts’) sēdēs?
  Letiņš dēļ tam nesadēdēs.
  .
  (2016. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ‘…(šmuce) vešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ‘šows rullē’?
  Letiņš smīn – šim stress ‘pa nullēm’.
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā” – ‘TRUMPIS galdā’?
  Letiņš dēļ tam – ‘smieklu valda’:

  “Ja kāds kāro “valstī” ŠAJĀ,
  ‘Līst bez ziepēm’ SVEŠĀ …(‘hajā’) ~
  Lai tak’ ‘izpildās’, cik spēka:
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka”!…”

  =====

  ‘ANNO’ ~ 8./9. 11.2008. ~ 8./9. 11.2016.

  SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+