Politika

Sprūdža atkāpšanās neietekmēs KNAB pārbaudi par naudas balvas piešķiršanu draudzenei 16

Foto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) lēmums ar 1.decembri atstāt ministra amatu neietekmēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) veikto pārbaudi par Sprūdža biroja vadītājai un dzīvesbiedrei Kristīnai Pelšai izmaksāto naudas balvu.

Ja ir uzsākta pārbaude par valsts amatpersonas rīcību, ieņemot kādu amatu, bet valsts amatpersona šo amatu ir atstājusi – tas neietekmē uzsākto pārbaudi. KNAB vērtē valsts amatpersonu darbības atbilstību likuma normām, pildot valsts amatpersonas pienākumus, neatkarīgi no tā, vai amatpersona vēl ieņem konkrēto amatu vai nē, norādīja KNAB preses pārstāve Inta Šaboha.

Jau ziņots, ka KNAB pārbauda, vai Sprūdžs nav nonācis interešu konflikta situācijā un pārkāpis likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus un aizliegumus.

Pēc pārbaudes sākšanas Pelša šonedēļ no sava konta ziedojusi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas remontam. KNAB gan sola pārbaudē ņemt vērā faktu par balvas ziedošanu slimnīcai.

Uz jautājumu, vai, pārbaudē pieņemot lēmumu, naudas ziedošanas fakts var tikt uzskatīts par vainu mīkstinošu apstākli, KNAB pārstāve Inta Šaboha iepriekš atbildēja: “Šādus secinājumus nevar izdarīt, jo, kā jau minēju, pārbaude ir tikko sākta, turklāt šobrīd pārbaudē vēl nevienas amatpersonas vaina nav pierādīta.”

Pagaidām nav zināms, kad pārbaudi birojs varētu pabeigt.

Aprīlī Pelša saņēmusi 2942,98 latus lielu atalgojumu (pirms nodokļu nomaksas), ko veidoja darba alga 1266,67 lati, atvaļinājuma nauda 276,31 lats un naudas balva – 1400 latu. Savukārt jūlijā Pelša pēc nodokļu nomaksas saņēmusi 984 latus.

Ministrs uzsver, ka, parakstot rīkojumu par prēmijas piešķiršanu savai biroja vadītājai, ņēmis vērā pierādāmus profesionālus kritērijus un labas pārvaldības principus un tobrīd nav apzinājies, ka šis fakts tiks uzskatīts par ētikas normu pārkāpumu. Turklāt Pelša bijusi tikai viena no daudziem ministrijā apbalvotajiem darbiniekiem.

“Esmu pārliecināts, ka neesmu pārkāpis likumu par interešu konfliktu, un sadarbošos ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, lai to apliecinātu. Taču vienlaikus saprotu, ka šis notikums izraisījis negatīvas emocijas un nosodījumu daudzu acīs,” pauž ministrs, uzsverot, ka ziedots tiks tiem, kam tas ir visvairāk nepieciešams.

Sprūdžs arī atvainojas ikvienam, kam prēmijas piešķiršana Pelšai ir radījusi negatīvas emocijas.

Sprūdžs nolēmis pamest ministra amatu ar šā gada 1.decembri. Ministrs šādu lēmumu pieņēmis, jo savu turpmāko profesionālo darbību nesaista ar politiku.

LA.lv