×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. augusts, 2013
Drukāt

Sprūdža biroja vadītājai un draudzenei izmaksāto prēmiju ziedos Bērnu slimnīcai

LETALETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) biroja vadītājai un draudzenei Kristīnai Pelšai izmaksātā prēmija 1400 latu apmērā tiks ziedota Bērnu slimnīcas remontam, par ministra birojā pieņemto lēmumu portālu “LA.lv” informēja Sprūdža preses sekretāre Maija Pētermane.

 

„Brīdī, kad parakstīju rīkojumu par prēmiju piešķiršanu ministrijas darbiniekiem, vadījos tikai pēc pierādāmiem profesionāliem kritērijiem un labas pārvaldības principiem. Tobrīd nebūt neapzinājos, ka prēmijas piešķiršana ministra biroja vadītājai Kristīnai Pelšai, kas bija tikai viena no daudziem apbalvotajiem darbiniekiem, varētu tikt uzlūkota kā ētikas normu pārkāpums,” pauž ministrs.

Sprūdžs ir pārliecināts, ka, piešķirot naudas balvu savai biroja vadītājai, viņš nav pārkāpis likumu par interešu konfliktu un apliecina gatavību sadarboties ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), lai to apliecinātu.

“Taču vienlaikus saprotu, ka šis notikums izraisījis negatīvas emocijas un nosodījumu daudzu acīs. Tāpēc ministra birojā pieņēmām lēmumu šos līdzekļus veltīt tiem, kam atbalsts visvairāk nepieciešams, proti, ziedot tos Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas remontam. Šodien tas tika izdarīts,” stāsta Sprūdžs.

“Šī notikuma sakarā vēlos atvainoties ikvienam, kam tas raisījis negatīvas emocijas, un galvenokārt manai biroja vadītājai Kristīnai Pelšai, kam manas straujās dabas dēļ bija jāpiedzīvo negatīva publicitāte. Pievienojos uzskatam, ka atalgojuma jautājums valsts pārvaldē strādājošajiem tuvākajā laikā ir jārisina. Darbiniekiem un ierēdņiem jāsaņem taisnīga atlīdzība pēc padarītā, un tad ir cerība, ka šādi notikumi neatkārtosies.”

Laikraksts “Neatkarīgā” iepriekš rakstīja, ka pavisam aprīlī Pelša saņēmusi 2942,98 latus lielu atalgojumu (pirms nodokļu nomaksas), ko veidoja darba alga 1266,67 lati, atvaļinājuma nauda 276,31 lats un naudas balva – 1400 latu.  KNAB solīja pārbaudīt, vai ministrs, prēmējot savu biroja vadītāju un draudzeni, pārkāpis normatīvus par interešu konfliktu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+